What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 The Bane chronicles (Cronicile lui Bane)

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Nywa
Steluta
Steluta
Nywa


feminin Varsator Mesaje : 137
Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/03/2015
Varsta : 32
Localizare : Fairy Tail

The Bane chronicles (Cronicile lui Bane) Empty
MesajSubiect: The Bane chronicles (Cronicile lui Bane)   The Bane chronicles (Cronicile lui Bane) EmptyDum Mar 29, 2015 10:21 pm

The Bane chronicles (Cronicile lui Bane) Tumblr_mf0xs9rwja1rstu7zo1_500

In cartea The Bane chronicles sau tradus in romana Cronicile lui Bane, prezinta aventurile faimosului, amuzantului, romanticului, visatorului si magnificului warlock Magnus Bane. Fiind cunoscut din saga The mortal instruments si triologia The infernal devices, simpaticul warlock revine in atentia publicului intr-o carte, in care el este personajul principal, prezentandu-ne aventurile lui de-a lungul secolelor si de unde este mania aceasta pentru baieti cu parul negru si ochi albastri. O recomand oricarui cititor de genul fantasy. Mai tin sa mentionez, ca Magnus Bane in adaptarea cinematografica a primei carti din saga The mortal instruments, este interpretat de actorul Godfrey Gao si sper sa fie tot el in serialul Shadowhunters.
Am uitat sa mentionez ca aceasta carte are trei autori: Cassandra Clare - autoarea originala, care a inventat, gandit si scris saga si triologia -, Sarah Rees Brennan si Maureen Johnson.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

The Bane chronicles (Cronicile lui Bane) Empty
MesajSubiect: Re: The Bane chronicles (Cronicile lui Bane)   The Bane chronicles (Cronicile lui Bane) EmptyMier Apr 22, 2015 8:22 pm

mi se pare interesanta careta
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Crystal Snow
Moderator
Moderator
Crystal Snow


feminin Fecioara Mesaje : 122
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/04/2020
Varsta : 28
Localizare : Anywhere

The Bane chronicles (Cronicile lui Bane) Empty
MesajSubiect: Re: The Bane chronicles (Cronicile lui Bane)   The Bane chronicles (Cronicile lui Bane) EmptyVin Mai 22, 2020 6:16 pm

Cartea mai are o coperta, sub forma asta o am si eu:
The Bane chronicles (Cronicile lui Bane) 10127508111390
Sus In jos
https://rpcdreams.forumz.ro/
Continut sponsorizat





The Bane chronicles (Cronicile lui Bane) Empty
MesajSubiect: Re: The Bane chronicles (Cronicile lui Bane)   The Bane chronicles (Cronicile lui Bane) Empty

Sus In jos
 
The Bane chronicles (Cronicile lui Bane)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Lifestyle :: Carti-
Mergi direct la: