What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce sunt fantomele? Credeti in ele?

In jos 
+3
Equinox.
Demma
Hanamura
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Equinox.
Steluta
Steluta
Equinox.


feminin Berbec Mesaje : 154
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/04/2015
Varsta : 31

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptySam Iun 20, 2015 3:09 pm

Care ar fi putut fi postat și la celălalt topic. Doar n-o să deschidem topic pentru fiecare articol pe care-l credem noi interesant.
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptySam Iun 20, 2015 4:45 pm

Am fuzionat cele doua subiecte. Intr-adevar, nu e nevoie de un topic separat pentru fiecare articol, in special daca subiectul mai este discutat si in alt topic.
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptySam Iun 20, 2015 7:49 pm

ce parere aveti de articolul post mai sus?
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 8:51 pm

Stiu ca articolul asta e vechi, insa nu am rezistat tentatiei, mai ales cand este despre asa ceva, am avut, si am tangete la greu cu paranormalul, dupa parerea mea si strict parerea mea, fantomele exista, le si simt de multe ori, insa nu mereu.
Cat despre articolul tau Roxana, fantasmele sunt un lucru diferit de fantome.
Oricum, pentru cei care nu au experimentat este de inteles ca nu cred in asa ceva, no hard feelings tho :))
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 8:59 pm

fiecare cu parerea sa
nu te condamna nimeni daca nu crezi hug
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 9:03 pm

Eu cred in asa ceva, din moment ce am spus ca am tangente cu paranormalul, vorbeam despre persoanele care nu cred in fantome ^_^ .
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 9:12 pm

nu ma asteptam ca si tu sa ai tangenta cu paranormalul
bun venit in club Fericire
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 9:17 pm

Si de ce sa nu te astepti ca eu sa am tangente? :))
Pana la urma nu poti spune ca ma cunosti asa de bine incat sa presupui ca nu am tangente, mi se intampla destul de des, cat sa pot sa zic ca da, chiar exista chestii ca astea, lasam la o parte fantomele, astea sunt mici copii ^_^ .
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 9:29 pm

dupa ce m-am mutat in noul apartament, am vazut o fantom
am intrebat proprietaru daca a mai stat cineva aici si el a zis ca da
a stat un batran care a facut infarct in patu unde dorm eu acum
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 9:31 pm

Eu cred in fantome chiar daca nu am vazut una pana acum.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 9:34 pm

nu toti au posibilitatea asta
si uneoti, e mai bine sa nu le vezi sau sa le simti
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 9:41 pm

de vazut nu le vad, nu exista multi oameni care pot, insa le simt, ceea ce nu e nimic neobisnuit pentru mine.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 9:45 pm

eu faceam dus cu usa deschisa si brusc vad un abur alb care a luat forma masculina intrand in bucatarie cu capu-n jos
ii vedeam trasaturile si formele anatomice la perfectie
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 9:47 pm

Ma indoiesc, e posibil sa iti fi imaginat, fantomele nu arata asa niciodata, orice studiu poate dovedii, fantomele sunt transparente, translucide etc etc .
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 9:55 pm

nu a fost imaginatia mea
si da, ectoplasma aia avea formele
imi pare rau daca m-am exprimat necorespunzator
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 10:03 pm

Totusi cum arata ectoplasmna? Eu daca nu am vazut pana acum vreo fantoma imi imaginez ectoplasma aia ca un abur sau ca un fum de tigara.
Sus In jos
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 10:04 pm

Fantomele nu au ectoplasma, despre ce vorbim aici? fantomele sunt translucide, le poti atinge si nu poti simtii din ce sunt facute...
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 10:13 pm

el mai nasol e atunci cand stai seara pana dupa 12 si le simti prezenta
o stare de disconfort si simti cum se uita la tine
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 10:18 pm

Nico, ne poti povesti cateva din experientele tale?
Eu nu cred in fantome (dar nici nu zic ca nu exista, pentru ca eu ma bazez pe dovezi si nu am avut parte de niciuna pana acum) si asa putin tematoare, as vrea sa stiu tu prin ce ai trecut sau prin ce treci. Cum simti fantomele, unde, in ce situatii?
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 10:22 pm

Deobicei mi se face asa pielea de gaina si mi-e frig, desi in casa e cald, cam asta e experienta mea cu fantomele.
In rest eu am vise...vise care se cam intampla... nu stiu daca e bine sa spun dar mno...povestea asta pe care o spun o stiu mai multi. Am cam avut un vis acum ceva ani ca trebuia sa aprind o lumanare la o piatra funerara nescrisa, si batea vantul si nu puteam sa o parind si vocea bunicii ma indemna sa o aprind mai repede, iar cand tata a ajuns acasa mi-a zis ca a murit un unchi, si eu i-am zis ca stiu, si cand m-a intrebat cum de stiu i-am zis ca am visat.
Dar astea da, cam astea sunt experientele mele.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 10:23 pm

nu te mai asteptai sa mai fie inca o persoana pe forum care sa aiba experiente paranormale ca si mine :)
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 10:25 pm

Ma tem ca nu inteleg ce vrei sa spui, sincer ^_^ .
Vrei sa detaliezi?
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 10:28 pm

@Nico, presupun ca le poti incadra la experiente paranormale, da. Mie una tot nu mi se par destul de convingatoare, dar nu stiu prin ce ai trecut tu. Uneori, pur si simplu, stii si simti, fara nicio explicatie. Eu sunt foarte sceptica in general cand vine vorba de lucruri care nu pot fi dovedite si care nu sunt nici evidente. Dar nu zic nici ca nu exista pentru ca poate inca nu avem aparatura necesara ca sa gasim explicatia stiintifica, asa cum nu erau nici pe vremuri tot felul de masinarii.
Eu nu am avut nicio experienta din asta sau daca am avut, nu am bagat-o in seama, i-oi fi gasit eu o explicatie.
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 10:30 pm

inteleg ce spui
eu simt telepatic cand moare cineva
si da, si mie mi se face pielea gaina si ma simt inconfortabil cand e o fantoma langa mine
fe multe ori imi apar in vis si imi povestesc motivul mortii lor sau ma avertizeaza ca e ceva rau
inainte sa se intample ceva, seara imi apar in fata ochiilo ca si niste luminite albe si dispar lasand o dunga alba
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 EmptyMar Apr 25, 2017 10:32 pm

Ideea e ca prin cate am trecut imi e cam greu sa la trec ca pe niste coincidente din astea neplacute stii, de fiecare data cand am avut un vis paranormal care intr-un fel m-a nelinistit ceva super naspa s-a intamplat... fina mea a murit dupa un asemenea vis... apoi bunica mea in spital.
Deja nu le mai pot pune pe seama unor coincidente macabre, hai zici odata, de doua ori, dar cand trece de acest prag si tot se intampla, cam greu sa crezi diferit.
Cat despre ce spui tu Roxana, visele cu fantome ar putea fi subconstientul, pentru ca fantomele nu au cum sa apara in vise, iar chestiile cu luminile albe sunt explicate medical. De restul nu am nici un dubiu ca este adevarat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sunt fantomele? Credeti in ele?   Ce sunt fantomele? Credeti in ele? - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Ce sunt fantomele? Credeti in ele?
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Sunt student la...
» Care sunt țările cu cele mai influente culturi din lume
» Toate-s vechi si noi sunt toate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Fun stuff :: Discutii-
Mergi direct la: