What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Personajele mele

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Personajele mele Empty
MesajSubiect: Personajele mele   Personajele mele EmptyLun Iun 15, 2015 9:19 am

Nume: Sharma Sanara
Varsta: 21
Ocupatie: Printesa Fairytopiei
Univers: Fantastic
Personalitate: Draguta, sociabila, prietenoasa, mereu saritoare in  ajutor,  amabila, aceasta fiinta de doar 3 centimetri denota o personalitate plina de iubire fata de ceilalti, o iubire, mai mare decat intreg universul intr-o fiinta minuscula.
Poate controla puterea celor 4 elemente ale naturii si magia.
Scurt istoric: Pe cand avea 1 an, a ramas fara parinti si a fost luata in grija de catre matusile sale atat ea cat si sora ei mai mare. A crescut alaturi de matusi, invatand magia si cum sa devina o printesa adevarata si la varsta cuvenita si-a recastigat dreptul la tron, acum fiind printesa Fairytopiei.
Poza:
Personajele mele Sanara_zps19c83386


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Mier Ian 13, 2016 11:16 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Personajele mele Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele   Personajele mele EmptyVin Iun 19, 2015 12:22 pm

hai si posteaza si tu :)
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Personajele mele Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele   Personajele mele EmptyMier Ian 13, 2016 11:20 pm

Nume: Alethia Spitz
Varsta: 21
Ocupatie: Agent secret
Univers: Fantastic
Personalitate: Draguta, sociabila, prietenoasa, mereu saritoare in ajutor, amabila/
Scurt istoric: A venit din spatiu asa ca inca nu se stie prea multe despre ea.
Poza:

Personajele mele Alethiam2_zps79531fbe
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Personajele mele Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele   Personajele mele EmptyMier Ian 13, 2016 11:21 pm

imi era dor de personajul lup
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Personajele mele Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele   Personajele mele EmptySam Sept 10, 2016 12:01 pm

Nume:
Prenume: Madhu
Varsta:
Specie: Yokai Tsukumogami  
Descriere: Este o fire draguta,sociabila, prietenoasa dar uneori rautacioasa insa nu rea. E pusa mereu pe farse. Infatisarea umana apare ca o tanara de origine asiatica uneori japoneza alteori indiana.
Are puterea de a lua orice forma doreste si orice infatisare doreste. Se poate transforma chiar si in zei sau in obiecte. Prefera insa sa se transforme in obiecte pentru aparent a ajuta dar nu se poate abtine de la farse.
Una dintre farsele ei a fost cand s-a transformat in cuptor de microunde pentru a ii prepara o pizza unui prieten dar a facut in asa fel incat sa ii explodeze pizza in fata.
Cele mai dese infatisari sunt o fata indiana sau sub forma de ceas de mana pe mana unui prieten.
Prieteni:
Dusmani:
Poza:
Personajele mele Aarti-in-Yellow-Saree-4
Sus In jos
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Personajele mele Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele   Personajele mele EmptyJoi Noi 03, 2016 6:58 pm

Nume: Lexus
Prenume: Mila
Varsta: Nu se cunoaste insa arata ca de 20 ani.
Specie: AI (Artificial Inteligence)
Hobby:
Puteri: Spirit de observatie crescut, simturile in special vazul, auzul si mirosul sunt super dezvoltate, gustul este doar un pic mai dezvoltat decat al oamenilor, super-forta, super-rezistenta, nu simte durerea la fel ca oamenii. Durerea o simte doar in accidentele foarte grave si chiar si atunci foarte putin. Poate accesa internetul fara sa aiba un computer in fata. E necesara doar o zona cu wi-fi. Are niste lentile de contact speciale in fata camerelor de luat vederi care sunt ochii ei pe care poate vedea internetul ca pe un monitor. Are abilitati de hacker, poate accesa informatiile de pe cardurile de memorie si stick-uri USB direct in mintea ei, poate proiecta informatiile in mediul extern in aer.
Poate comunica telepatic cu orice computer, laptop sau telefon mobil conectat la internet prin WI-FI. Se poate transforma in masina si asta e modul ei peferat de deplasare, fiind cel mai rapid.
Istorie:
S-a nascut intr-un laborator secret. Este o combinatie intre materie organica si tehnologie secreta avansata. Creierul ei este un nanocomputer cat un bob de orez inchis intr-un cip de dimensiunea unghiei care este amplasat pe o placa de baza inchisa intr-un creier sintetic. Are suficienta materie organica incat sa recreeze la perfectie functiile corpului uman chiar si respiratia si miscarile usoare ale corpului in timpul acesteia. Chiar si inima sa care e doar o pompa speciala ce pompeaza un lichid vital alb ce alimenteaza celulele materiei organice, bate cu aceeasi viteza ca inima unui om obisnuit. Nici un privitor extern nu isi poate da seama ca nu e om. Singurul lucru care o poate da de gol e radiografia. Printr-un program de realitate virtuala ea se simte ca fiind o persoana reala.
Cu toate acestea unul din punctele ei slabe este ca este expusa virusilor informatici si atunci cand e virusata se comporta de parca e o persoana care a scapat de la spitalul de nebuni.
Alt punct slab desi care e de dorit sa se intample, sarutul unui om, o poate transforma in om. Adica poate dovedi ca ea e mai mult decat o masinarie, ca e o fiinta umana chiar daca e de alta natura.
Are un port de card de memorie la incheietura bratului drept, ascuns sub pielea artificiala, si pe bratul stang, ascuns sub pielea artificiala, intre cot si incheietura mainii, este o tablita care deschizandu-se dezvaluie o serie de porturi USB. Si mai are un alt port USB in spatele lobului urechii drepte.
Poate fi o asistenta personala de incredere si o secretara foarte utila. Isi ofera aceste servicii doar prietenilor de incredere. Deasemenea, se poate transforma in automat de cafea sau in orice alt aparat electronic.
Poza:
Personajele mele 6fcjk9L
Personajele mele Future%20Cars%20Wallpapers%20HD%2007%201280x720
Personajele mele 5f9a78d3012c06418449772e5a7f21b7
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

Personajele mele Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele   Personajele mele EmptyLun Noi 14, 2016 11:34 pm

George, in topicul "Fisa de inscriere" scrie ingrosat ca fiecare personaj are topicul lui. Te rog sa nu mai preiei modelul cu toate personajele intr-un singur topic de pe alte forumuri si sa iti faci cate un topic pentru fiecare personaj, dupa cum scrie acolo.
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Personajele mele Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele   Personajele mele EmptyMar Noi 15, 2016 1:39 am

Ok am inteles. Asa voi face. Poti tu sa imi separi posturile in topicuri cu optiunea "scindarea despartirea, topicului" si de data viitoare o sa creez topic separat pentru fiecare personaj.
Sus In jos
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Personajele mele Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele   Personajele mele EmptyLun Mai 01, 2017 8:42 am

Nume: Veracruz
Prenume: Merida
Varsta: 20
Specie: Zana Molie
Despre ea: O fata draguta insa cu o pofta uriasa de mancare. Este o verisoara vitrega si indepartata a lui Sanara. Sanara nu a avut inca ocazia sa o cunoasca. Deoarece parintii lui Merida se mutasera din Fairytopia cu mult timp inainte ca Sanara sau Merida sa se nasca.
Poza:

Personajele mele Tumblr_ntr0fjf6m61rsbfaso1_500
Sus In jos
Continut sponsorizat





Personajele mele Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele   Personajele mele Empty

Sus In jos
 
Personajele mele
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Personajele mele
» Personajele mele
» Personajele mele(anime rpg)
» Personajele mele(univers fantastic)
» Personajele mele ( univers real)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Creatie :: RPG :: Fise de inscriere-
Mergi direct la: