What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Padurea Neagra

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyLun Apr 06, 2020 11:03 am

-Lora-


Am început sa ma apropiau de acel copac atingând-l din cu mana. Parca voia sa-mi șoptească ceva în timp ce mângâiam acel copac plin de iubire și divinitate. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyLun Apr 06, 2020 8:28 pm

-Poti vorbi cu copacii?
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyMier Apr 08, 2020 4:10 pm

-Lora-


-Da, însă nu știu de când am aceasta abilitate. Uneori ma surprinde și pe mine mica surpriza. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyMier Apr 08, 2020 5:37 pm

-Ai putea avea sange de driada sau de zana a naturii.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyMier Apr 08, 2020 8:47 pm

-Lora-


-Și cum a-și putea eu sa aflu cine sunt eu cu adevărat? A-și vrea sa aflu cine sunt eu....spune Tânără cu o voce tanguitoare. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyJoi Apr 09, 2020 8:53 am

-Ne vom ocupa si de acest lucru. Stii ca eu fiind printesa, am acces la biblioteca regala si la arhivele bibliotecii, nu? Promit ca vom cauta despre tine. Dar acum hai sa mergem acasa la mine sa ma ajuti cu ceea ce ti-am cerut si te-ai oferit. Spun eu
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyJoi Apr 09, 2020 9:06 am

-Lora-


-Da, asa e și ne va fii super simplu sa mergem la acea biblioteca. Vom cauta împreună cărțile necesare pentru a afla adevărul despre mine. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyJoi Apr 09, 2020 10:36 am

-Acum hai in laboratorul meu sa imi fac tema la alchimie. Sa te transform intr-o frumoasa coroana regala pe care sa o port in acest weekend si in ziua de luni la universitate. Iar apoi saptamana viitoare te voi aduce la normal. Spun eu conducand-o acasa la mine si in laboratorul meu unde incepusem sa prepar potiunea. In curand aveam o potiune de culoare aurie intr-o eprubeta.
-Cand o vei bea, va trebui sa te concnetrezi asupra coroanei originale. Ii arat coroana mea regala originala.
-Va trebui sa fii identica cu ea. Doar ca tu spre deosebire de ea, desi vei fi identica, vei avea posibilitatea sa auzi, sa vezi, sa simti, sa vorbesti. Insa atat timp cat nu vei vorbi, nimeni nu isi va da seama ca esti un obiect viu.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyLun Apr 13, 2020 8:57 am

-Lora-


Eram foarte habar ista în ale alchimie încât i-am cerut sa îmi explice ca și la popa prostu. Era un domeniu nou de care nu m-am bătut pana acum. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyLun Apr 13, 2020 11:41 am

Alchimia e in domeniu al magiei ce poate transforma cu ajutorul unor potiuni structura unui metal in alt metal, un obiect in alt obiect sau o persoana intr-un obiect. Spre deosebire de atunci cand in vrajitor arunca o vraja asupra ta si devii un obiect anume, fara simtamant, fara constiinta daca asa vrea vrajitorul, alchimia doar iti transforma compozitia fizica si chimica a corpului, in forma obiectului dormit. Practic tu ramai aceeasi persoana capabila sa vada, auda, gandeasca, simta, constientizeze, doar ca vei vedea totul din perspectiva obiectului in care esti transformata, si ceilalti te vor vedea si simti ca pe respectivul obiect.

Priveste in felul acesta. Fiecare avem un ADN care determina: Forma, inaltimea, culoarea parului, culoarea ochilor, etc. Potiunea alchimica nu face decat sa rescrie aceste comenzi incat tu vei fi aceeasi persoana doar ca sub forma unui obiect.

Aceste potiuni alchimice sunt intr-un fel asemanatoare potiunilor caructus de transformare. Doar ca in timp ce potiunile caructus te transforma in forme organice de plante sau animale, potiunile alchimice te transforma in forme anorganice adica obiecte cu pastrarea proprietatilor organice adica pastrarea simturilor, constiintei si ratiunii.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyMar Apr 14, 2020 10:15 pm

--Lora--


Mă uitam șocată la ea neștiind ce să spun. Erau niște lucruri formidabile pe care nu oricine le putea înțelege.
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyMar Apr 14, 2020 10:49 pm

-Acum voi pregati potiunea. E o potiune care se prepara rapid. Insa trebuie folosita imediat. De aceea nu m-am putut apuca inca. Si aceasta nu se prepara la ceaun ci la eprubete. Spun eu.
-Am nevoie de 3 fire de par de la tine ca unul din ingrediente, o bucata de aur si bineinteles praf de zana. Toate astea se amesteca intr-o substanta deja pregatita de mine, si se fierbe la un arzartor de laborator. Potiunea va iesi ca nist vapori prin tubul siralat si racindu-se se va lichefia si va curge pana in butoiasul acesta de filtrare. Apoi de la robinetul butoiasului o luam in eprubeta. Ii explic eu.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyMier Apr 15, 2020 12:22 pm

-Lora-


Ii dau trei fire de par din capul meu, care dupa smulgere a inceput sa ma manace capul. Pe urma m-am pus pe treaba sa ii dau tot ce are nevoie ea. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyMier Apr 15, 2020 4:47 pm

Iau praf de zana proaspat de pe aripile mele care il adaug la urma ca ultimul ingredient esential. Apoi adaug niste seva de mesteacan si flori de soc pentru un gust placut. In curand potiunea incepu sa fiarba la arzatorul de laborator. Scot apoi potiunea finala din butoias intr-o eprubeta. Era un lichid galben auriu.
-Aceasta e. O lasam sa se raceasca pana devine calduta, apoi o poti bea. Are un gust de ceai.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyVin Apr 17, 2020 1:20 pm

-Lora-


-Iar aceasta potiune ma va transforma in zana exact cum esti tu? Woow! Presimt ca va fi o experienta inedita cum mai rar intalnesti. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyVin Apr 17, 2020 4:16 pm

-Nu in zana. Intr-un obiect. In coroana mea regala. Dar am si potiune sub forma de sparay care sa te transforme in zana. Pe care o vom incerca dupa. Gen cand expira efectul potiunii care te-a transformat in coroana regala, vei deveni nu inapoi om ci vei deveni zana.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyVin Apr 17, 2020 11:33 pm

-Lora-


-Sti, asi prefera mai bine sa fiu o zana. Si asa asi vrea sa imi fac prieteni sinceri din lumea ta. Sa fiu piatra in coroana ta mi se pare prea inuman si infricosator. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptySam Apr 18, 2020 11:03 am

Nu vei fi piatra in coroana. Vei fi insasi o coroana. Te-am intrebat inca de la inceput. Si ai fost de acord sa ma ajuti cu tema la alchimie. Si dupa ce prezint asta, mi se va spune sa te aduc la normal. Atunci stopesc coroana cu potiunea spray si vei deveni o zana.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyMier Apr 22, 2020 6:25 pm

-Lora-


-Chiar imi doresc sa fiu zana mai mult decat sa fiu coroana. Mi se pare ciudat si sinistru in acelasi timp. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyMier Apr 22, 2020 10:55 pm

-Bine, te voi face zana. Dar vezi, asta e problema de care spuneam. Toata lumea se fereste de a ma ajuta cu tema pana la final. Sunt vrajita sau ce se intampla cu mine? Daca nu reusesc sa gasesc o persoana care sa se lase transformata intr-un obiect si apoi sa o readuc la normal, nu trec nivelul. Nu voi avea acces la noi puteri. Oricum daca transform pe cineva intr-un obiect am termen 72 ore maxim sa il aduc inapoi la stadiu de persoana. Daca nu, raja ar ramane aproape permanenta, ar fi desfacuta de presedinta consiliului zanelor si eu as fi pedepsita. Lumea asta e, le e frica desi e destul de sigura aceasta magie. Fara a fi sigura nu as fi lasata sa o practic.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyJoi Apr 23, 2020 12:20 pm

-Lora-


--De ce sa se fereasca de tine sa te ajute?...intreb mirata in timp ce asteptam sa mi se dea potiunea pentru a o bea.
-Promit sa te ajut pana la final si nu veinregreta ca m-ai ales sa te ajut. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyJoi Apr 23, 2020 5:30 pm

-Uite ca chiar si tu te-ai ferit pana la urma. Bine. Am si o potiune care sa te transforme in zana. E pe aici prin dulap facuta acum cateva luni. Partea buna la potiuni e ca ele nu expira niciodata.
-E alegerea ta pe care o vei bea din cele doua. M-as fi bazat pe sora mea sa ma ajute cu tema la alchimie sa se transforme in obiect dar ea e plecata intr-o excursie. Deci ar mai fi alta varianta. Sa fii tu zana si sa fiu eu o coroana.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyVin Apr 24, 2020 5:01 pm

--Lora--

-Hei, eu am sa beaundin poțiunea de zâna. Abea astept za vad ce surprize îmi vei pregătii după e devin zâna.
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyMier Mai 04, 2022 6:29 pm

-Desigur. Si chiar asa e. Am multe surprize sa iti arat.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 EmptyMier Apr 19, 2023 9:12 am

Padurea Neagra  - Pagina 8 Jungkook_yellow_divider_by_sumilyne_dbdks1z-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9ODgiLCJwYXRoIjoiXC9mXC8zYjhjMjU2NC05MGM1LTRlZmMtOTc4Ni0wYTE2M2ViODkxMDNcL2RiZGtzMXotMDcxNmY2OWUtYzdlNy00NDQxLWJiYmMtYjNkZWM4ZmM2Y2JmLnBuZyIsIndpZHRoIjoiPD0yNTkifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
~Lora~


Dupa ce potiunea isi facu efectul, observ cum ma micsorez si imi apar aripi de zane. 
-Nu pot sa cred, chiar a functionat!
Spun cu o doza puternica de optimism si de bucurie. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Continut sponsorizat





Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea Neagra    Padurea Neagra  - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
Padurea Neagra
Sus 
Pagina 8 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Creatie :: RPG :: Universul fantastic :: Munti/paduri/lacuri-
Mergi direct la: