What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

  Intalnire cu Naoki

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptySam Iul 09, 2016 12:40 am

 Intalnire cu Naoki Depot9u

Prima zi cand ajung in Sapporo intru pe facebook vad o cerere de prietenie si un mesaj care spunea ca trebuie sa ma vad cu respectivul in autogara. Cand ma uit mai bine, era de la Naoki. De fericire am sarit in sus de pe scaun dupa care am picat cu tot cu vaza de flori. Era vaza bunicii, ah, trebuia sa o caut pe Sanara ca sa faca o magie si sa o repare.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptySam Iul 09, 2016 4:05 pm

Sanara:

Eram prin oras, intr-un parc in fata unui mall, pe o banca, stand trista.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptySam Iul 09, 2016 4:13 pm

Imi gasesc telefonu si o sun pe Sanara.
-Sanara! Am mare nevoie de tine, mi-am spart vaza fara sa vreau! Si am atatea sa-ti povestesc.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptySam Iul 09, 2016 4:21 pm

-Bine, vin cat pot de repede. Spun eu. Insa la cat de suparata eram, nu mai puteam zbura drept si nu eram in apele mele. Zburam prea incet si la joasa altitudine. Fiindca eram in Japonia si lumea era mai obisnuita cu ciudateniile era singurul luru pentru care nu ma raportase nimeni la politie, armata sau FBI. Insa in schimb ma alesessem cu ceea ce se alegeau si soferii care conduc prost. Mai multe injuraturi si tipete.
Eram sa ma ciocnesc cu un elicopter si pilotul strigase la mine:
Ai grija peunde zbori, strigase la mine si facuse apoi un gest de injuratura.
Ajung intr-un tarziu acasa la Aiko parand inca deprimata.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptySam Iul 09, 2016 4:46 pm

Aiko statea pe facebook si se uita la pozele lui Naoki. I se parea barbatul perfect, dar ii placea de el avea dragostea indreptata spre Sanara.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptySam Iul 09, 2016 4:57 pm

In loc sa aterizez si sa intru pe usa cum faceam in mod normal, intru direct pe fereastra, in zbor, iar fpatul ca eram la dimensiune normala cand intrasem direct pe fereastra, si avand ceva viteza, nimeresc cu capul drept in televizor pe care il sparg.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptySam Iul 09, 2016 6:09 pm

-Maiculita! Asta da aterizare!
spuse mirata Aiko in timp ce se uita cum aterizeaza in televizor, dupa care cade brusc peste ea.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptySam Iul 09, 2016 6:17 pm

-Scuze, imi pare rau, azi nu sunt in apele mele.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptySam Iul 09, 2016 7:46 pm

-Ce ai patit?
o intreba Aiko in timp ce citea in gand mesajul de la Naoki Tokashi:
"-Salut Aiko, vroiam sa te intreb daca Sanara e langa tine. As vrea sa ma vad astazi cu ea la o cafea, e o fata deosebita care mi-a atras atentia prin simplitatea si amuzamentul ei. Nu as vrea sa te supar, dar te-as ruga sa-i transmiti acest mesaj."
Aiko statea suparata pentru ca se simtea data la o parte si incepu sa-i scrie:
"-Buna Naoki, nu e nimin, o sa-i transmit acest mesaj Sanarei de indata ce ajunge la mine. Ma bucur ca iti place de prietna mea cea mai buna. Ea inca nu are facebook, dar o sa-i spun sa-si faca pentru a comunica mai usor cu ea."
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptySam Iul 09, 2016 7:52 pm

-Am patit ca o prietena m-a acuzat ca as fi tradat-o desi eu nu am facut acest lucru niciodata. Dar probabil ca asta e comportament tipic al prietenilor falsi, nu-i asa? O intreb eu.
In timp ce stateam cu privirea intoarsa intr-o parte sa nu vad ce scrie la calculator fiindca nu vroiam sa violez corespondenta.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptySam Iul 09, 2016 7:56 pm

-Bine spus, acest comportament este tipic persoanelor false. Nici un prieten adevarat nu te-ar acuza pentru ceva ce nu ai facut, ignora aceasta persoana.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptySam Iul 09, 2016 11:49 pm

-Imi scot bagheta si o indrept sprte televizor si rostesc o vraja. Insa cum inca nu eram in apele mele, nu ma putusem concnetra pe pronuntia corecta a vrajii si televizorul se repara insa in loc de un televizor normal devenise un demon care incerca sa ne tina ostatice in camera si sa urmarim ceea ce ne impunea el.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptyDum Iul 10, 2016 6:40 pm

-Ce ai facut? Distruge televizorul acesta ca nu as vrea sa devenim priznierii lui! Deja imi vine sa-l sparg chiar eu.
spuse Aiko nervoasa
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptyDum Iul 10, 2016 9:22 pm

Incercasem apoi sa il distrug atacandu-l cu elementele mele: Foc, apa, aer, pamant, apoi cu vraji dar tot ce incercam era absolut inutil.
-Cred ca e un demon puiternic. Nu e usor sa scapam de el.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptyLun Iul 11, 2016 1:08 pm

-Eu am sa-l fac bucati si nu mai invie la anu. Demon nebun cu cap de televizor.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptyLun Iul 11, 2016 2:11 pm

-Mi-e ca ar trebui sa le chem pe matusile mele. De demoni nu poti scapa decat cu convergenta magica.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptyLun Iul 11, 2016 8:33 pm

-Atunci poti sa-ti chemi matusile sa ne ajute. Daca sparg televizorul, cine stie in ce mai intra acesti demoni.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptyLun Iul 11, 2016 8:58 pm

Imi miscasem doar putin antenele mele. Si in mai putin de 3 minute, matusile mele batu la usa lui Aiko.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptyLun Iul 11, 2016 11:11 pm

-Ce repede au venit matusile tale. Sa le spui sa intre pe fereastra, ca e sparta si nu o sa se taie in ea.
spuse Aiko razand in hohote
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptyMar Iul 12, 2016 12:46 am

incercam sa ma duc sa deschid usa insa demonul imi tae calea asa ca le spun apoi matusilor sa intre pe fereastra.
O data ce venira il lovi pe demon cu o vraja care il ameti asta in timp ce eu si matusile mele reusim sa formam convergenta magica in jurul sau. In timp ce ne roteam si ansam ca 3 iele in jurul sau in cerc, Dn corpurile noastre energia magica iesea si forma o energie de temut, un atac de are demonul nu se putea apara. Energia iesi ca un Tsunami de lumina orbitoare amestecat cu un Tsunami de foc galben, foc verde si foc albastru. Acele energii se unise intr-un Mega-Tsunami care lovi in corpul demonului, si o explozie avusese loc. Explozia fu atat de puternica incat ziceai ca a explodat o bomba in casa. Din televizor nu mai ramasese decat niste cenusa fumeganda. Iar casa arata ca si dupa explozia unei bombe.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptyMier Iul 13, 2016 10:23 am

Din fericire casa nu era afectata, erau doargeamurile sparte si televizorul facut praf care statea pe jos sub forma de cenusa.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptyJoi Iul 14, 2016 9:51 am

-Acum trebuie sa facem curatenie. Spuse matusa Selene si flutura din bagheta si toate cioburile isi luara zborul pe geam spre ghena de gunoi. Apoi matusa Josephine incepu sa invoce o vraja:
-Vanturi din cele 4 cplturi ale lumii,. ascultati-mi dorinta si nisipul Saharei aduceti-mil prin taramul Dragonilor. Vant, nisip si foc va ordon combinati-va, si prin puterea ce mi-a fost investita, transformati-va in sticla. Geamuri noi sa apara acestei case. Din bagheta iesi o scanteie galbena ca o mingiuta, incepand sa se roteasca si saa lase dara de lumina in urma ca o cometa doar ca era o cometa ce se rotea in spirala. Apoi lumina devenea din ce in ce mai orbitoare. iar in momentul cand un flash de lumina avu loc, acea canteie o zbughi spre geam si indata ce puteam deschide ochii, geamurile erau la locul lor.
-Acum iti voi da o bucata de aur care sa o schimbi la orice amanet si sa iti poti lua televizor. Spuse ea, dandu-i un lingou de 200 grame de aur de 24 karate. Suficient pentru un televizor LCD modern cu diagonala foarte mare.
Desigur poti alege un tv mai diagonala obisnuita si restul de bani sa il pastrezi.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptyJoi Iul 14, 2016 1:28 pm

dupa ce am terminat curatenia, toate patru am stat la masa la o poveste si un pahar de limonada cu gheata.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptyJoi Iul 14, 2016 3:44 pm

-Ce ziceti daca am merge si la cofetaria noua deschisa recent in autogara? Intreb eu.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Joi Iul 14, 2016 8:54 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki EmptyJoi Iul 14, 2016 8:13 pm

-Ari fii genial sa mergem acolo. Am auzit ca au niste ptoduse foarte bune de patiserie.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Continut sponsorizat





 Intalnire cu Naoki Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki Empty

Sus In jos
 
Intalnire cu Naoki
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Creatie :: RPG :: Localuri-
Mergi direct la: