What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

  Intalnire cu Naoki

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyJoi Iul 14, 2016 9:03 pm

Matusile mele se schimbara apoi de haine printr-o vraja. Dupa care ma schimb si eu.
Matusa Josephine avea acum o rochie galbena:
 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 547105310_849  
Matusa Selene avea o rochie albastra:
 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Long-blue-dresses-24  
Si eu aveam o rochie verde:
 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 -font-b-Emerald-b-font-font-b-Green-b-font-Evening-font-b-Dress-b
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptySam Iul 16, 2016 8:28 pm

-Aratati foarte bine in aceste rochii. Sunteti niste adevarate domnisoare elegante.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptySam Iul 16, 2016 10:44 pm

-Multumim frumos. Apropo dupa cum observi, noi zanele preferam rochii lungi pana in podea, care ne acopera picioarele cu totul.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyDum Iul 17, 2016 9:33 am

-As vrea si eu o rochie de genu, dar sa fie be albastru azur ca e mai eleganta. Sa fie pe cor si lunga pana in pamant.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 8:51 am

Matusa Selene indrepta bagheta spre ea, si in mai putin de o secunda Aiko era imbracata cu o rochie albastra azur ca cerul.
 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 B2633ABF
-Hainele tale s-au teleportat la locul lor in sifonier. Spuse Selene.
-Nu am inteles exact ce vrei sa spui cu "sa fie pe cor" Dar m-am straduit sa iti fac pe plac. Ma gandeam ca ai vrut culoarea cerului senin.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 9:46 am

Aiko se indrepta grabita spre oglinda ca sa vada cum arata. Aproape ca nu se mai putea desprinde de oglinda, era uimita de felul cum arata, era exact ca si o printesa.
-Woow! Arat superb!
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 10:07 am

-Ma bucur ca iti place. Spuse Selene.
-Eu m-am ocupat de o rezervare telefonica. Am rezervat micul separeu al cofetariei. Spuse matusa Josephine.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 6:57 pm

-O sa iesim imbracate ca si niste printese?
intreba Aiko in timp ce se invartea cu rochia pe ea ca si pe niste ritmuri de vals vienez.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 8:20 pm

-Da, fiindca chiar suntem printese. Suntem printesele Fairytopiei. Spun eu.
-Si din acest moment, si tu esti o pintesa, Aiko, in mod oficial. Spuse matusa Josephine.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 8:33 pm

-Printesa? Printesa cui draga Josephine?
intreba mirata Aiko in timp ce se uita la cele patru. Nu ii venea sa creada ce auzise, parca visa cu ochii eschisi. La un moment dat a inceput sa se piste crezand ca e un vis, dar nu era, era chiar realitate.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 9:18 pm

-Printesa Fairytopiei. Te vom lua cu noi la palat asta cand vei dori tu. Dar mai intai mergem la cofetarie sa sarbatorim. Spuse matusa Josephine.
-Aici e pasaportul tau al regatului din Fairytopia. Ti-am promis mai de mult ca o sa iti fac rost de un pasaport. Acum esti un cetatean cu dreturi depline a Fairytopiei si chiar o printesa. Spun eu.
-Si aici e cadoul meu, un colier magic, care te transforma in zana sau om la alegere. Spuse matusa Selene.
-Dar trebuie sa tii cont de un lucru draga mea. Colierul functioneaza astfel doar aici in lumea ta. In lumea noastra, te transforma automat in zana si nu iti vei putea schimba forma atata timp cat esti in lumea noastra. Spuse matusa Josephine.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 9:29 pm

-Sunt gata sa vin cu voi la palat, abea astept sa vad cavaleri, domnite, sstrajeri, stegari si tot ce e legat de lumea medievala.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 9:57 pm

Lumea noastra ei bine e cam impartita in doua. Regatul Elfilor se afla in Evul Mediu. De fapt ei traiesc in asa numite cetati fortificate cum era in lumea voastra in Evul Mediu prefera cartile si traiesc fara tehnologie ca in Evul Mediu. Fairytopia pe de alta parte e un regat modern, asemanator Spaniei din ziua de azi. Insa care oranduirea ierarhica e ca la albine.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 11:16 pm

-As vrea sa fiu regina in Eefatul Elfilor. Acolo e de mine.
spuse Aiko incantata ca si un copil.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyMar Iul 19, 2016 12:23 am

-Ei bine vom merge in Regatul Elfilor o sa vorbesc atunci cu un elf sa fii printesa lor.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyMar Iul 19, 2016 12:36 am

-Te corectez, regina lor. E
Regatu e condus de un rege sau regina, celelalte locuri sunt conduse de printi si printese.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyMar Iul 19, 2016 1:36 am

-Da stiu ca vrei sa fii regina lor. Dar ma refeream ca nu poti sa fii regina din prima. Intai trebuie sa devii printesa si apoi fie sa astepti ca regele elfilor sa renunte la tron in favoarea ta cand va fi prea batran fie sa il provoci la un duel in care miza e regatul. Spre deosebire de oameni, elfii nu se ucid unii pe altii pentru regat. Pur si simplu e vorba de o competitie obisnuita in arena. In care regele vine cu miza regatului, iar tu pui miza o cantitate de aur sau un oras ori o cetate. Spun eu.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyMar Iul 19, 2016 10:13 am

-Atunci o sa fac cum zici tu. Abea astept sa traiesc int-o lume medievala, ducand o viata ca si in Evul Mediu.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyMar Iul 19, 2016 11:50 am

-Mie una mi se pare frumos sa locuiesc in regatul modern al Fairytopiei dar din cand in cand sa imi fac vacanta in Regatul medieval al Elfilor. Spun eu.
-Pune-ti colierul si rosteste jurmanantul dupa mine:
-"Eu, Aiko, jur solemn sa consider Regatul Fairytopiei drept tara mea. Voi fi un cetatean loial al regatului, voi respecta constitutia si legile acestuio regat. Imi voi apara tara cu toate puterile si o voi servi cat de bine voi putea. Asa sa imi ajute divinitatea."
-Trebuie sa depui acest jurmanant si sa devii intai cetatean al Fairytopiei ca sa bneficiezi de aripile si puterile de zana. iar colierul te va face zana nu elf. El are puterea sa te faca zana. Apoi ca sa devii regina a elfilor in primul rand va trebui sa te mariti cu un print al elfilor dupa care sa il provoci pe tata socru care e rege, la un duel. Vei utea pune la bataie drept miza aurul primit la nunta.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyJoi Iul 21, 2016 11:43 am

-E frumos si regatul modern, da parca as vrea pentru un an sau doi sa ma rup de ce e modern si sa traiesc la fel ca si in Evul Mediu.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyJoi Iul 21, 2016 1:19 pm

-Inteleg. Insa totusi va trebui sa ai initial aripi. Ca sa poti ajunge intreaga in Fairytopia si apoi in regatul Elfilor. Elfii primesc si zane ca cetateni ai regatului lor demn de Evul Mediu. Insa intrarea in lumea mea se face prin Fairytopia.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyDum Iul 24, 2016 12:27 pm

-Voi nu ma puteti duce pana acolo? Pentru ca e imposibilca eu sa am aripi.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyLun Iul 25, 2016 11:18 pm

-Desigur daca nu vrei sa capeti aripi, te pot duce eu in regatul medieval al elfilor. Te micsorez si te bag in poseta mea si cand ajungem te maresc la loc. Fiindca imi e cam greu sa te pot duce la dimensiune umana dupa mine.
Sau putem sa ne micsoram amandoua si sa ne duca una dintre matusi. Asa ti-as tine si companie in poseta.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyVin Aug 05, 2016 11:03 am

-Perfect! Asa facem, ma micsorezi si cand ajung in regatul elfilor ma faci la fel.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 EmptyJoi Aug 11, 2016 8:46 am

-Dar acum inainte de asta, hai sa mergem la cofetaria autogarii. Dupa aceea vom merge si in Regatul Elfilor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





 Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Intalnire cu Naoki
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Creatie :: RPG :: Localuri-
Mergi direct la: