What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

  Intalnire cu Naoki

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyVin Aug 19, 2016 4:58 pm

-Cum doresti. Eu nu am nimic stabilit si ma gandeam ce sa fac astazi. Ma bucur ca ai venit cu ideea.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyVin Aug 19, 2016 5:04 pm

Mergem apoi toate in statia de autobuz ca sa luam autobuzul catre autogara. Insa prin statia aceea treceau nu doar autobuzele transportului local ci si cateva curse ale transportului intern si international.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyVin Aug 19, 2016 5:14 pm

-Ei domnisoara, un autobuz spre lumea ta nu gasim pe aici prin autogara?
spuse tanarul sub forma unei glume pentru a nu o deranja
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyVin Aug 19, 2016 6:25 pm

Cand ajunsesem in autogara un tanar avea chef de glume si eu ma uitam sa vad cine e acel tanar.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2016 11:34 am

era chiar colegul lui Naoki, infumuratul Kim-chan. El mereu e pus pe sotii si nu oricine reuseste sa-i fie prieten.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2016 6:34 pm

-Ma bucur sa te vad asa vesel. Rareori te vede omul intr-o asemenea dispozitie.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptySam Sept 10, 2016 9:34 pm

-Probabil tu ai fost adevaratul meu motiv pentru care zanbesc cu adevarat. Imi era dor sa zambesc.
ii spus Nao
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyVin Sept 16, 2016 3:36 pm

-Ma bucur ca am reusit sa te fac sa zambesti. Ii spun eu.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyVin Sept 16, 2016 3:56 pm

-Cu placere draga mea, sau domnita Marie. Eu mereu am vrut sa am pe cineva aproape, exact ca si tine.
ii spuse tanarul
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyVin Sept 16, 2016 4:05 pm

OOC: Aici postam cu Sanara. Ai cam inurcat topicurile dar nu-i nimic :) Pe forumul asta nici nu o am pe Mary ca personaj :)

BIC:

Ma numesc Sanara. Pf chiar asa de obosit esti dupa atata drum, incant sa fi uitat numele meu sau sa ma confuzi cu altcineva?
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyVin Sept 16, 2016 5:34 pm

oo: nu am incurcat nimic

-Scuze, te-am confundat cu o prietena din liceu care semana exact ca si tine, inalta, subtirica si blonduta cu ochi albastrii.
ii spuse Naoki
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyVin Sept 16, 2016 5:44 pm

-De fapt culoarea mea naturala e satena dar da recent m-am vopsit blonda. Dar diferenta dintre mine si ea cred ca e ca eu sunt zana si ea ar putea fi alta specie.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyVin Sept 16, 2016 5:50 pm

-Iti sta foarte bine blonda.
spuse un coleg de-a lui Naoki in timp ce venise la masa noastra
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyVin Sept 16, 2016 5:51 pm

-M-am inspirat de la o alta zana din filme. Ma bucur ca culoarea si noua mea coafura e asa apreciata.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyVin Sept 16, 2016 5:59 pm

-Pana si voi aveti asemenea lucruri?
ofta sec Paul
-La noi nu prea mai gasesti originalitate, toti se inspira de unde apuca, parca sint toti trasi la xerox
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyVin Sept 16, 2016 6:12 pm

Ce e drept rareori ne inspiram din filme. Da avem filme si noi doar ca spre deosebire de voi, la noi nu exista mega industrie hollywod-iana. Exista companii mici, un oras poate avea cateva sute de firme in domeniul cinematografiei care poate detine unul sau mai multe studiouri de filmare, nu exista actori populari. Fiecare are sansa sa joace intr-un film daca s-a inscris la preselectie.
Oricum in lumea mea principala ocupatie este apicutura, dar pe langa asta, suntem o lume destul de dezvoltata, si la fel ca voi fiecare avem pasiuni, avem libertatea de a alege ce sa facem in timpul liber. Iar cinematografia e considerata hobby.
La noi orice zana are un loc de munca in domensiul apiculturii. Iar in timpul liber face ce vrea, lucreaza unde vrea, isi exprima pasiunile oricum doreste.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyJoi Oct 20, 2016 5:16 am

-In lumea ta principal industrie e apicultura? Ce fel de lume aveti voi din moment ce va ocupati in principiu de apicultura?
intreba Momori, iubita lui Stephan
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyJoi Oct 20, 2016 11:32 am

-Avem o lume la fel de dezvoltata ca a voastra. Doar ca da, principala industrie e apicultura. In fiecare oras din lumea noastra exista cate o regina cu rol de primar daca e sa echivalam iar asupra tuturor domneste printesa regatului, cam cum e regina Regatului Unit la voi. Deasemenea orasele sunt impartite in sectoare si fiecare sector are o ducesa proprie, un fel dde regina de colonie sa zic. Apoi sub ele incep meseriile: Gardienii care pazesc fabricile care le mai numim si stupi, iar in interiorul lor meseriile sunt: culegatoare, transportoare si fabricante. Ne-am inspirat dupa societatea albinelor.
Pe de alta parte suntem sute de miliarde de zane iar munca intr-un stup la noi e de 4 ore pe zi timp de 4 zile pe saptamana. Cand unele isi termina treaba, vine schimbul, astfel ca munca in stup de fpat e asigurata 24 ore din 24, 7 zile din 7.
Suntem pe cate 4 uneori 5 schimburi a cate 1000 angajate sa zic asa. Iar la culesul florilor se merge in grup si se calculeaza in functie de distanta de la camp la stup astfel ca fluxul e continuu, precum la metroul japonez. Iar la cules se lucreaza de la rasaritul soarelui pana la lasarea intunericului.
In concluzi desi aparent munca este asidua si continua, daca omitem si cele 6 ore de somn ne raman 14 ore de timp liber pe zi iar fiecare din noi are dreptul la un weekend de 3 zile chiar daca nu mereu pica la sfarsit de saptamana, pentru unele dintre noi.
In cele 14 ore de timp liber ne ocupam cu meserii obisnuite ca si in lumea voastra, deci per total daca mai scadem alte 4 ore pe zi, ne raman ca timp liber 10 ore pe zi, si totusi societatea merge excelent.
Totusi apicultura si fpatul ca lucram in mod unit la ea, a ajutat la dezvoltarea unor prietenii stranse si armonioase ceea ce a minimalizat sansa unor conflicte care sa degenereze in razboaie. Suntem o societate pacifista.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyMier Dec 04, 2019 1:56 pm

mai continua careva acest rpg?
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyJoi Dec 05, 2019 5:40 pm

Pai eu sunt dispus sa il continui. Asteptam sa mi se raspunda.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyLun Dec 09, 2019 7:26 pm

Okk... Astept sa spui tu continuarea ca sa ma pot alatura si eu
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyMar Dec 10, 2019 5:26 pm

-Se castiga bine din apicultura. Noi facem si treaba albinelor, de la culesul nectarului pana la producerea mierii si de la producerea mierii la pregatirea si scoaterea ei la vanzare. Spre deosebire de mierea de albine, mierea de zane e mult mai gustoasa si cu mai multe proprietati pentru sanatate.
La noi insa nu supravietuiesc albinele domestice. Doar cele salbatice. Asa ca pentru miere de albine, ne riscam vorba aia ca ursul. De fapt avem siretlicuri sa le pacalim.
Astfel ca la vanzare vei gasi si miere de albinesi miere de zane. Ii explic eu.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyJoi Dec 12, 2019 8:56 am

-Apicultura?
O intreb pe acea fata.
-Nu stiu cum se face da am uitat sa ma prezint, numele meu este Kang Seo, o tanara maincu capul prin nori. Tu cine esti mai exact?
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyMier Mar 04, 2020 6:22 pm

-Da, asa este. Aprob eu.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Vin Mar 13, 2020 7:47 am, editata de 2 ori
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 EmptyJoi Mar 05, 2020 8:08 am

-Seo-


Ma uitam asa de ciudat la ea si nu intelegeam de ce mi-a raspuns asa sec. Eu ii cerusem sa-mi raspunda cum o cheama si ea imi raspunde atat de sec incat nu mai stiam ce sa zic. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Continut sponsorizat





 Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire cu Naoki    Intalnire cu Naoki - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Intalnire cu Naoki
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Creatie :: RPG :: Localuri-
Mergi direct la: