.

AcasaPortalCautareInregistrareConectare

Distribuiţi

chat topic

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43, 44  Urmatorul
AutorMesaj
Kago
Steluta
Steluta
Kago

feminin Balanta Mesaje : 226
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/08/2019
Varsta : 22
Localizare : Ketterdam

chat topic - Pagina 41 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 6:36 pm

Eh, aici nu te contrazic. Omul e în stare de orice =)))))

chat topic - Pagina 41 Original
Sus In jos
A♡N
Steluta
Steluta
A♡N

Data de inscriere : 13/01/2016
Localizare : Alola for now until November 15th when I move to Galar

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 6:48 pm

Pacat ca de cele mai multe ori e in stare sa faca numai prostii si rau altora...T-T

Sus In jos
Kago
Steluta
Steluta
Kago

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 7:09 pm

Oamenii de genul sunt groaznici! Sper că nu ți s-a întâmplat așa ceva ;-;

Sus In jos
A♡N
Steluta
Steluta
A♡N

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 7:46 pm

Ehhh...Nu mai conteaza asta. Au trecut toate! ^^ Pana la urma, raul fizic dispare cu timpul, nu? Deci e bine! OwO
Sper ca tu n-ai avut de-a face cu asemenea persoane si nici sa nu ai parte de ei!

Sus In jos
Kago
Steluta
Steluta
Kago

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 8:08 pm

Ai dreptate. Vorba aia, tot răul spre bine ♡

Am tot întâlnit persoane de genul, dar doar fosta mea relație de anul trecut pot spune că m-a rănit cu adevărat, dar acum nu mai am treabă. Am învățat că timpul, după cum ai spus și tu, le vindecă pe toate. Plus că tot timpul a avut grijă de fostul meu prieten, ca să zic așa. Eu nu m-am răzbunat pe el pentru ce mi-a făcut și i-am urat doar de bine, să fie fericit și toate acele. În schimb, pe la începutul acestui an i-a ars casa de la țară, el stând cu chirie în oraș. Totuși, chiar nu-i doream așa ceva, deoarece îmi este foarte milă de părinții lui, care stau acum pe la diferite cunoștințe...

Sus In jos
A♡N
Steluta
Steluta
A♡N

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 8:15 pm

Nu, Timpul nu vindeca nimic. Doar ne invata cum sa traim cu durerea. Cel putin, pentru mine asa e. Si e bine ca viata l-a rasplatit cum se cuvine pe acel tip...E pacat ca din aceasta cauza au de suferit persoane nevinovate...In cazul asta, parintii lui. Era mai bine daca il traznea pe el fulgerul in cap! -w-

Sus In jos
Kago
Steluta
Steluta
Kago

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 8:20 pm

Eu cred că m-am obișnuit cu durerea, adică în urmă cu mai mulți ani eram depresivă și așa mai departe. Acum nu mai am probleme, deși uneori simt nevoia să plâng, ca să mă descarc

Partea cu fulgerul m-a făcut să schițez un mic zâmbet. Dacă eram lângă tine și spuneai asta, râdeam cu lacrimi! Mi-ar plăcea să te aud cândva spunând chestii de genul, m-aș amuza copios :))

Sus In jos
A♡N
Steluta
Steluta
A♡N

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 8:27 pm

Daca simti nevoia sa plangi, fa-o! Niciodata sa nu faci prostia sa te abtii! E mult mai rau dupa...>~>

Când ne vom intalni face-to-face, sa fi gata ca sigur o sa-mi iasa asemenea minunatii pe gura! Dar de obicei ies când ma astept mai putin...Adica nici nu le gândesc sau ceva...qwq" Dar ar fi o onoare sa te pot face sa razi! ^w^

Sus In jos
Kago
Steluta
Steluta
Kago

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 8:31 pm

Știu, dar nici nu reușesc să mă abțin. Adică încerc câteva secunde, apoi gata, îmi pufnesc lacrimile =)))))

Grrrr, de ce nu putem sta în același oraaș? T^T
Nu ai mai scăpa de mine decât la muncă, în rest aș fi tot pe capul tău =)))))

Sus In jos
A♡N
Steluta
Steluta
A♡N

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 8:40 pm

E bine ca poti sa plangi. qwq

Nici eu nu stiu de ce nu putem fi in acelas oras...Mi-ar face mai mult decat placere sa stai pe capul meu! ^^ Poate cine stie? Intr-o zi va fi posibil? qwq

Sus In jos
Kago
Steluta
Steluta
Kago

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 9:16 pm

Tu nu poți? Sau îți e jenă să plângi de față cu cineva? 

La început ți-ar face plăcere, dar apoi cred că ai vrea să mă omori. Uneori îmi place să cicălesc oamenii =))))

Sus In jos
A♡N
Steluta
Steluta
A♡N

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 9:23 pm

Nu mai pot. Si da. Nici nu suport sa plang in fata cuiva.

Neeah! Sunt sigura ca n-o sa vreau sa fac asta oricat de cicalitoare zici ca ai fi! OwO Mi-e teama doar ca...vei ajunge sa ma urasti imediat ce ma vei cunoaste in realitate...^^"

Sus In jos
Kago
Steluta
Steluta
Kago

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 9:29 pm

Și eu am început să am aceeași problemă, dar tot mai plâng uneori noaptea

Nah, nu cred că aș avea de ce să te urăsc. Adică mi-ar fi imposibil =))))

Sus In jos
A♡N
Steluta
Steluta
A♡N

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 9:33 pm

E bine ca te descarci.

Si chiar sper ca nu vei ajunge sa ma urasti...^,w,^

Sus In jos
Kago
Steluta
Steluta
Kago

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 9:37 pm

Dacă nu te poți descărca prin lacrimi, atunci o poți face prin scris. După cum am mai menționat, spune-mi oricând dacă te frământă ceva și voi încerca să te ajut cum pot ^^

Nu am de ce să ajung să te urăsc, prostuțo! Nu te frământa pentru motive așa de banale. Din contră, îmi ești o persoană simpatică și sunt sigură că îmi vei fi și mai dragă când ne vom vedea față în față ♡

Sus In jos
A♡N
Steluta
Steluta
A♡N

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 9:48 pm

Multumesc din suflet! Asa voi face! ^^

Scuze! Doar ca mintea asta bolnava nu-mi da pace si gândul asta, oricat as incerca sa-l alung, revine mereu...Dar imi dau silinta sa nu-l mai bag in seama si sa am incredere ca totul va fi bine si ca ne vom intelege de minune si când ne vom vedea fata-n fata! QwQ

Sus In jos
Kago
Steluta
Steluta
Kago

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 9:54 pm

Pentru nimic ♡

Dar de ce te gândești la asta? Adică ce te face să te gândești la asta?
Mie mi-e frică să nu-mi vină să te sărut sau ceva de genul când ne vedem, deși nu sunt bisexualâ (sau nu eram, kill me) =)))))
Și după mi-e frică că ai să mă eviți dacă aș face o prostie de genul =)))))
Sper că nu m-am întins cu discuția din chat mai mult decât îmi permite plapuma T^T

Sus In jos
A♡N
Steluta
Steluta
A♡N

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 10:03 pm

Daca nu te simti comod, ne putem muta pe privat.
Ma tot gândesc la asta pentru ca mi s-a mai intamplat sa vorbesc pe net cu cineva, sa ne intelegem de minune si când ne-am cunoscut in persoana, n-a durat mult si au ajuns sa ma evite pana in punctul in care am incetat sa vorbim complet.
Si nu te-as evita daca ai face asa ceva, deci stai calma~^^

Sus In jos
Kago
Steluta
Steluta
Kago

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 10:09 pm

Eu nu am problemă unde vorbim, dar mă gândeam să nu te incomodeze pe tine ^^
Persoana în cauză era fată sau băiat? Am cunoscut și eu un tip care a ajuns să mă evite după ce ne-am cunoscut față în față, cine știe cum își imagina că sunt în realitate, deși nu m-am comportat foarte diferit =))))
Mă gândeam că poate ai face-o, pentru că sigur s-ar uita lumea ciudat la noi dacă aș ajunge chiar așa de departe >.<

Sus In jos
A♡N
Steluta
Steluta
A♡N

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 10:20 pm

Daca ma incomodeaza sau ceva, te anunt! Dar momentan n-are ce sa ma incomodeze. ^^
Au fost doi baieti si o fata. De aceea fata imi pare rau ca nu mai vorbim. Ehhh...Asta e. Nu mai am cum sa dau timpul inapoi. Acum nu pot decat sa ma rog sa nu ajungi si tu sa ma urasti...q-q
Si lumea sa se uite cat vrea! Autografe nu dau! Deci stai linistita in privinta asta, ok? owo

Sus In jos
Kago
Steluta
Steluta
Kago

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 10:31 pm

În regulă ^^

Oamenii se mai schimbă, iar de multe ori se schimbă în rău... Vor alt anturaj, au preferințe noi și așa mai departe. Și pe mine m-au abandonat suficiente persoane în cei 21 de ani pe care îi am, iar multe dintre ele promiteau marea cu sarea. Am pierdut chiar și prieteni din copilărie, dar am trecut peste. Acum am puțini prieteni și buni. Și chiar dacă nu vorbim zilnic, nu se schimbă nimic în relația noastră de prietenie. Suntem aceeași oameni care am fost și când ne-am cunoscut prima dată și mi-ar plăcea să putem fi la fel. ^^

Fraza cu autografele a fost genială! =))))))
Mă gândeam doar să nu te simți incomod dacă ți-aș încălca spațiul personal. Adică na, și eu cred că m-aș simți incomod într-o situație de genul :))
Și nu mă întreba de ce aș vrea să fac așa ceva, pentru că habar n-am. M-a atras de la bun început modul tău de gândire ^^'

Sus In jos
A♡N
Steluta
Steluta
A♡N

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 10:45 pm

Chiar ar fi frumos sa ramanem prietene. Eu aici nu mai am pe nimeni pe care sa-l numesc prieten. Si nici nu-mi mai faceam sperante ca voi gasi pe cineva care sa-mi fie prieten. Pana la urma, cele pe care le-am considerat cele mai bune prietene m-au abandonat când mi-a fost cel mai greu. Pe una din ele e drept ca eu am incercat s-o departez pentru ca simteam ca-i dau numai batai de cap si ca era satula de mine oricum. Cu cealalta ma mai vad din an in paste, dar ne intelegem destul de ok! Dar n-o mai pot numi prietena. Deci sunt complet singura! Yey! QwQ

Neah! Nu ma incomodeaza gesturile de afectiune! =w= Iar de lumea din jur, nu ma doare nici in cot! Si ce te-a putut atrage la gândirea mea de copil bolnav? o-o

Sus In jos
Kago
Steluta
Steluta
Kago

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 10:58 pm

Înțeleg când spui că simțeai că îi dai bătăi de cap. Cam așa m-am simțit și eu când am plecat din viața celei mai bune prietene din copilărie. Începuse să-i placă viața de noapte, viciile și așa mai departe, iar eu efectiv mă simțeam în plus când ieșeam cu ea și purta diferite discuții cu noile ei prietene, care implicau cel mai des lucrurile banale și de scurtă durată.
Prietenii mei buni pe care îi am sunt prin diferite orașe din țară sau prin țări diferite, și abia aștept să îi văd T^T
În oraș am doar câteva fete cu care ies ocazional la o poveste, dar suntem mai mult cunoștințe decât prietene, chiar dacă vorbim despre diferite subiecte, însă consider prieten persoana aceea cu care pot vorbi deschis despre absolut orice, iar cu ele nu prea simt nevoia să vorbesc despre ce mă frământă și așa mai departe, poate și pentru că nu le cunosc de mult timp, deși nu cred

Dacă nu te incomodează, atunci cred că este în regulă ^^
Nu ai o gândire de copil bolnav, măi! Te baaat :))
Îmi place faptul că pot să vorbesc deschis și să fiu sinceră cu tine, și nu pot fi așa chiar cu oricine ^^
Și din câte am observat, ne asemănăm din unele puncte de vedere

Ultima editare efectuata de catre Kago in Mar Aug 27, 2019 11:12 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
A♡N
Steluta
Steluta
A♡N

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 11:12 pm

Nu trebuie sa cunosti pe cineva de mult timp ca sa te simti comod sa vorbesti deschis cu el despre orice. Daca se creaza acea legatura speciala, e tot ce conteaza. -w-

Ma bucur ca te simti suficient de comod incat sa poti vorbi deschis cu mine. qwq Si da! Chiar ne asemanam in unele privinte. Tot am senzatia ca ne cunoastem din totdeauna...

Sus In jos
Kago
Steluta
Steluta
Kago

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 EmptyMar Aug 27, 2019 11:16 pm

Yep, am vrut să spun și eu faza cu legătura, dar îmi era să nu aberez =)))

Să fiu sinceră, și eu am senzația asta, și mi se pare că am și specificat în subiectul cu întrebările, dacă nu mă înșel (am memoria de pește T^T)

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 41 Empty

Sus In jos

chat topic
Sus 
Pagina 41 din 44Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43, 44  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Fun stuff :: Discutii-
Mergi direct la: