What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Vacanta de vara

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyLun Apr 06, 2020 8:06 pm

Incep apoi sa rosesc incantatiile si sa ii indic din semne ce trebuie sa adauge si cat sa adauge din ingrediente si cat sa amestece si in ce sens sa amestece.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Mier Apr 08, 2020 3:08 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyMier Apr 08, 2020 1:46 pm

-Lora-


Continuam sa ii dau ingredientele necesare când îmi făcea semn sa i le dau. Ma abținem de multe ori sa nu vorbesc ceva pentru a nu o deranja. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyMier Apr 08, 2020 3:10 pm

In curand termin incantatiile si apoi ii cer in soapta sa imi dea mie sa amestec. Ii spun apoi ca potiunea necesita liniste ca sa nu se strice.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyMier Apr 08, 2020 4:14 pm

-Lora-


După ce termin de făcut ce aveam de făcut, ii fac loc sa învârtă în poțiune, stand pe jos turcește. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyMier Apr 08, 2020 5:36 pm

Continuam sa invart in potiune.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyMier Apr 08, 2020 8:42 pm

-Lora-


Eu stăteam în fund turcește și ma uitam atenta la ceea ce face ea. Mi se părea destul de interesant și voiam sa învăț și eu acele taine. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyJoi Apr 09, 2020 11:24 pm

Dupa un timp terminasem de amestecat si apoi ii spun in soapta.
-Acum trebuie sa parasim laboratorul si trebuie lasata sa fiarba 3 ore. Trebuie sa ma intorc doar eu din ora in ora sa verific cat a mai scazut. Trebuie sa ajunga la o anumita gradatie de pe ceaun.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyVin Apr 10, 2020 2:36 pm

-Lora-


-Și unde ai vrea sa mergem în aceste 3 ore cât fierbe porțiunea? Ai ceva planuri sau lucruri de rezolvat? 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyJoi Apr 16, 2020 3:24 pm

-Hm, nu am un plan anume. Putem merge la mall.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyVin Apr 17, 2020 1:05 pm

-Lora-


-Mi se pare o idee cum nu se poate mai buna de atat. Si eu asi vrea sa mergem la mall doar noi doua ca sa ne cunoastem mai bine. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyVin Apr 17, 2020 4:31 pm

-Bine atunci. Hai in dormitorul meu sa ne imbracam. Te las sa alegi una din rochiile mele de printesa. Ii spun zambind.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Dum Apr 19, 2020 8:58 am, editata de 1 ori
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyVin Apr 17, 2020 11:31 pm

-Lora-


-Apropo, tare sunt interesata sa vad cum aveti mall-urile din lumea voastra. In lumea umana de unde vin eu sunt foarte plictisitoare. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyDum Apr 19, 2020 8:59 am

Nu sunt prea diferite de ale voastre. Doar ca mai mari, mai spatioase, mai multe flori ca decor.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyMier Apr 22, 2020 6:23 pm

-Lora-


Asteptam sa merg alaturi de mall ca sa vad mai mult din curiozitate designe-ul lor. Eram totusi confuza si emotionata in acelasi timp. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyMar Mai 05, 2020 2:58 pm

Ii dau o rochie de printesa. Drumul nu era prea lung dar nici prea scurt.

Ajungem la mall dupa o ora de mers timp in care ne oprim in dreptul fiecarui magazin de pe drum sa ne uitam in vitrina.  

Ii arat un mall compus din 2 corpuri de cate 11 etaje pe o parte si pe de alta a unui rau cu o fantana in centru ce era ocolita de vaporasele turistice.

Vacanta de vara  - Pagina 3 1_64835000

-E de 10 ori mai mare decat cel mai mare mall din lumea oamenilor.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyMier Mai 06, 2020 8:51 pm

-Lora-


Mall-ul arata cum nu se poate mai bine. Parca era scos din filmele since fiction. Avea o eleganta aparte si un design fabulos. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyMier Mai 13, 2020 12:56 pm

Ma bucur mult ca iti place mall-ul. Ii spun eu cand vad cum se uita.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyMier Mai 13, 2020 2:22 pm

-Lora-


-Da, arata foarte bine si parca e ceva nou fata de ce am vazut si cu ce sunt obisnuita. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyMier Mai 13, 2020 5:19 pm

-In interior e si mai grozav. Peste 10 000 magazine diferite, sali de cinema, sali de sport, diverse cluburi, zona food court moderna si multe altele.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyVin Mai 15, 2020 12:51 pm

-Lora-


-Vai mie, dar ne va lua ani pana sa iesim dintr-un asemenea mall daca luam la rand fiecare magazin si cinema in parte.....spun eu putin panicata de situatie. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyLun Iul 13, 2020 5:08 pm

-Ei bine da asta e si ideea. Unele zane sau elfi sau alte creaturi magice viziteaza orasul zilnic sau saptamanal in functie de cat de departe locuiesc strict pentru acest mall. Si niciodata nu se vor plictisi.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptySam Iul 18, 2020 9:39 pm

-Lora-

-Chiar asa, voi stiti cum sa va faceti treaba fara nici cea mai mica problema. Sunteti extrem de practici si meritati tot respectul cuvenit de mine.
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyDum Ian 24, 2021 7:04 pm

-Si mai e ceva ce as vrea as vrea sa iti arat. Cezici de o privire rapida din hipertimp? Bem o potiune si te iau in zbor pana in hipertimp. Apoi colindam mall-ul ca si cum ar fi normal. Diferenta e ca oamenii ti se vor parea statui.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyMar Mai 04, 2021 12:09 pm

--Lora--


Auzind aceste lucruri, am inceput sa ma bucur din ce in ce mai tare. Chiar voiam sa am parte de o asemenea experienta. 
-Si cand ai vrea sa facem aceste lucruri? 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 EmptyMier Mai 05, 2021 6:30 pm

-Chiar acum. Spun eu si scot 2 sticlute mici de potiune de dimensiunea unor fiole, din sutien.
-De obicei tin la mine in sutien, cele mai uzuale potiuni. Daca am nevoie de mai multe iau o poseta cu mine in care tin restul potiunilor de care stiu ca voi avea nevoie. Insa mai sunt si situatii in care uit acasa unele potiuni sau imi dau seama mai tarziu ca am nevoie si atunci apelez la o vraja de teleportare a sticlutei in mana mea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta de vara    Vacanta de vara  - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Vacanta de vara
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O seara de vara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Creatie :: RPG :: Universul fantastic :: Scoala/Job-
Mergi direct la: