.

AcasaPortalCautareInregistrareConectare

Distribuiţi

Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.

In jos 
AutorMesaj
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu

Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.  Empty
MesajSubiect: Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.    Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.  EmptyMier Apr 26, 2017 12:09 am

Ce credeti ca se va putea intampla daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ. Oare puterea bombei ar fi inmultita de puterea vulcanului? Ar face oare vulcanul sa erupa instant si sa distruga de sa zicem 100 ori mai mult decat puterea obisnuita a bombei atomice?
Sus In jos
••Time to die••
Membru onorific
Membru onorific
••Time to die••

feminin Balanta Mesaje : 3548
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 24
Localizare : Ελλάδα

MesajSubiect: Re: Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.    Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.  EmptyMier Apr 26, 2017 2:21 pm

asta deja ma duce cu gandu la o comedie tregica

Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.  Urxrbqi7wk4w3ydaa7ol  Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.  Tumblr_static_tumblr_static__640
Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.  02313
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Kago
Steluta
Steluta
Kago

feminin Balanta Mesaje : 224
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/08/2019
Varsta : 22
Localizare : Ketterdam

MesajSubiect: Re: Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.    Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.  EmptySam Aug 24, 2019 10:28 am

Îmi place mult imaginația ta. :))
Nu am fost foarte bună la fizică, pentru a-ți răspunde la această întrebare, dar logica mea spune cam așa:
Trebuie să se țină cont dacă vulcanul este unul activ sau nu, pentru ca vulcanul să erupă din cauza exploziei. Totuși, șansele ca o bombă atomică să fie aruncată în preajma unui vulcan sunt de 1 la 10.000. Dar dacă ar fi să cadă, ar cădea lângă vulcan, ci nu în el, părerea mea. Iar bomba ar putea să distrugă o parte din vulcan și atunci da, s-ar putea să erupă vulcanul, iar explozia nu ar fi neapărat mai mai mare, ci la fel, deoarece lava vulcanului nu ar mai avea ce să distrugă, cred, dacă bomba a distru deja tot ce îi era în cale.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.    Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.  Empty

Sus In jos

Daca o bomba atomica ar cadea intr-un vulcan activ.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Fun stuff :: Discutii-
Mergi direct la: