What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 A fairy like a doll

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyMar Apr 02, 2019 2:39 pm

Am inceput sa ii sugerez o mult6ime de idei pentru a inventa o incantatie pe minut ca sa nu se simta neindemanatcia si fara puteri in lumea umana.
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyMar Apr 02, 2019 6:00 pm

Lucruri mai utile imi sunt permise sa fac spun eu. Dar lucruri ce pot lua o intorsatura aiurea se pare ca inca nu sunt considerata atat de responsabila de catre consiliu. Spun eu.
Apoi ii arat vraji care stiam sigur ca le pot face cum ar fi controlarea unor obiecte mai mari decat mine ca de exemplu o matura sau o carpa de sters praful. Sau sa fac niste farfurii murdare uitate pe birou sa se duca singure in chiuveta de la bucatarie.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyMier Apr 03, 2019 2:51 pm

Deja incepusem sa-mi pierd interesul si sa ma plictisesc amarnic. Din petrecere amuzanta, devenea o petrecere a plictiselii.
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyMier Apr 03, 2019 7:27 pm

Incercam sa gasesc ceva amuzant de facut. Eram dezamagita ca nu reusisem sa fac niste papusi sa mai anime petrecerea.
Incerc sa o invat manierele elegante de printesa cand tii oarta cestii cu degetul mic ridicat, si alte chestiuni de protocol regal. La un moment dat ochii imi cazu pe o papusa cu o rochie eleganta de printesa. O rochie galbena cu fusta umflata.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyJoi Apr 04, 2019 6:52 pm

M-am ridicat in picioare si am luat o initiativa : -Hei! Dar ce este? Inmormantare? Daca nu ai reusit acuma, reusesti dupa si tot o sa fie bine. Ai incredere in puterile tale.
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyVin Apr 05, 2019 3:24 am

-Cred ca va trebui sa dau un examen la consiliu pentru puteri de nivel mai mare. Ii spun eu
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyVin Apr 12, 2019 1:17 pm

-Examen? Pentru ce este acel examen? Ai rabdare putin cu tine si cu timpu toate se vor rezolva, vei vedea asta cu ochii tai.
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptySam Apr 13, 2019 3:02 pm

Noi zanele dam examen pentru a trece la nivelul urmator de magie si a capata puteri mai mari. Trebuie sa dovedim consiliului responsabilitate, intentii bune si ca stim sa stapanim vraja de animare foarte bine incat sa nu ne scape de sub control. Si ai dreptate in ceea ce spui. Acum sa vedem mai departe de mica noastra distractie.
-Stii, imi place rochia aceea galbena inflorata de pe papusa aceea bruneta. As putea-o incerca? Intreb eu in timp ce sorb inca o gura de ceai si privind acea papusa.

A fairy like a doll  - Pagina 2 D2d9297e6bed3a54c9bf5c347782c73b


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Vin Dec 13, 2019 2:16 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyJoi Dec 12, 2019 10:33 am

Laura se uita asa de ciudat cand a auzit ce spune. Nu ii venea sa creada, cum de este posibil asa ceva. Credea ca totul este simplu si usor.
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyVin Dec 13, 2019 2:20 pm

-Magia puternica, nu poate incapea pe mana oricui.
Cand te nasti ca zana ai zbor si magie de baza. Magia de baza inseamna controlul elementului sau elementelor naturii la un nivel minim, telekinezie si vraji de nivel minim, doar vrajile usoare.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptySam Dec 14, 2019 7:54 am

Deci, avea dreptate, insa eu am inteles superficial lucrurile. Nu ma asteptam sa fie teste de magie, dar totusi aveau o logica care prindea contur. 
-Sa inteleg ca acele teste sunt ca si o verificare a aptitudinilor dobandite pentru a putea evolua? 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyJoi Dec 19, 2019 3:57 pm

-Intradevar cam asa este. Te verifica sa vada daca meriti sa treci la nivelul urmator, apoi consiliu iti mai deblocheaza din puteri si apoi trebuie iar sa inveti sa controlezi noile puteri. Cand te nasti cu puteri, puterile tale sunt blocate, ai deblocate doar cele de baza asa ca zanele de nivel mic au puteri asemanatoare. Cele evoluate au puteri diferite fiindca asa s-au nascut si li s-a deblocat si celelalte puteri.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyVin Dec 20, 2019 10:57 am

-Daca tu spui.....asa sa fie.
Dupa care ma asez in pat si iau o gura de suc ca sa ma mai hidratez. Era deatul de cald in cameara si parca nu ma mai puteam oprii din a bea suc. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyMar Dec 24, 2019 7:03 pm

-Vrei sa fac putin mai racoare in camera? Intreb eu.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyVin Dec 27, 2019 2:51 pm

-Nu, e ok și așa. Avea aștept să îmi spui mai multe despre ținutele tale.
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyMier Feb 12, 2020 7:31 pm

-Tinuturile mele natale, locurile mele natale? Sau despre tinutele mele ca imbracaminte? intreb eu
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyMier Feb 12, 2020 8:09 pm

--Lora--

-Dar care este situația de nu poți să-ți folosești magia? Care este adevărata cauză? Vreau sa să știu că sa te pot ajuta.
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyMier Feb 19, 2020 8:01 pm

-Nu am spus ca nu imi pot folosi magia. Ci ca nu o pot folosi pe toata pe care o am. Daca mi s-ar debloca toata magia si nu as fi pregatita pentru ea, nu as putea sa o controlez si atunci ar fi doar dezastre in jurul meu. O singura zana a reusit sa isi deblocheze puterile maxime singura inainte de vreme. Si nu le-a mai putut stapani la un momentdat. Fara sa vrea a facut sa erupa un vulcan si a distrus un oras intreg.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyMar Mai 18, 2021 10:53 am

A fairy like a doll  - Pagina 2 F2u_pastel_yellow_aesthetic_divider_by_polishboyy_darpj05-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9OTUiLCJwYXRoIjoiXC9mXC81YzZhNmViNy1hNmQ0LTRiYjMtOThjMS0zZjdiNDQyMjAxYjBcL2RhcnBqMDUtYWI3ZTU4MGItNGQ0YS00MmQ0LWI0M2UtNzQwZjI2NDE0ODU1LnBuZyIsIndpZHRoIjoiPD0yODcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
-×-Lora-×-


-Ah, imincer scuze pentrunconfuzie. Eram cam confuza sinde aceea nu stiam despre ce este vorba cu adevarat. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyMar Mai 18, 2021 1:02 pm

-Nu-i nici o problema.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyMar Mai 18, 2021 3:21 pm

A fairy like a doll  - Pagina 2 F2u_pastel_yellow_aesthetic_divider_by_polishboyy_darpj05-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9OTUiLCJwYXRoIjoiXC9mXC81YzZhNmViNy1hNmQ0LTRiYjMtOThjMS0zZjdiNDQyMjAxYjBcL2RhcnBqMDUtYWI3ZTU4MGItNGQ0YS00MmQ0LWI0M2UtNzQwZjI2NDE0ODU1LnBuZyIsIndpZHRoIjoiPD0yODcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
-×-Lora-×-


-Vorbesti serios? Ai mai putea sa iminexplici inca o data ce avem de facut mai exact? 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyLun Mai 24, 2021 10:22 am

Dupa cum am spus trebuie sa mai invat si sa dau examen la Consiliu Zanelor pentru a mi se debloca urmatorul nivel de magie. La noi sa controlezi magia sau sa zbori se da examene La zbor avem 7 categorii si cate un examen pentru fiecare categorie care ne permite sa zburam pe culoare mai ridicate si cu viteze mai mari, iar la magie avem vreo 30 examene de trecut intre varsta de 16 ani si cea de 30 ani. La examenele noastre nu se pica, anuleaza, doar se amana. Esti ori admis ori restant. Daca ai restante mai ai timp sa inveti si le dai mai tarziu.

Daca vrei te iau pe taramul meu sa iti prezint Academia. Chiar daca sunt printesa asta nu ma scuteste de scoala.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Joi Iun 03, 2021 3:35 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyJoi Iun 03, 2021 11:47 am

A fairy like a doll  - Pagina 2 F2u_pastel_yellow_aesthetic_divider_by_polishboyy_darpj05-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9OTUiLCJwYXRoIjoiXC9mXC81YzZhNmViNy1hNmQ0LTRiYjMtOThjMS0zZjdiNDQyMjAxYjBcL2RhcnBqMDUtYWI3ZTU4MGItNGQ0YS00MmQ0LWI0M2UtNzQwZjI2NDE0ODU1LnBuZyIsIndpZHRoIjoiPD0yODcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
-×-Lora-×-


-Chiar voiam sa iti sugerez sa ma iei si pe mine cu tine. Daca tot e munca in echipa, trebuie sa fie si drumetie in echipa. Am dreptate? 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyJoi Iul 29, 2021 9:35 am

-Da ai perfecta dreptate. Dar pana sa mergem in lumea mea, am venit pentru altceva. Vreau sa ma distrez cu tine aici. Imi place sa profit ca sunt de dimensiunea papusilor din lumea ta si pot fi tratata ca o papusa. Ma gandeam la o saptamana sa stau in lumea ta si cand imi inchei sejurul aici te voi lua cu mine pentru o spatamana sau doua.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 EmptyMier Aug 18, 2021 2:59 pm

A fairy like a doll  - Pagina 2 F2u_pastel_yellow_aesthetic_divider_by_polishboyy_darpj05-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9OTUiLCJwYXRoIjoiXC9mXC81YzZhNmViNy1hNmQ0LTRiYjMtOThjMS0zZjdiNDQyMjAxYjBcL2RhcnBqMDUtYWI3ZTU4MGItNGQ0YS00MmQ0LWI0M2UtNzQwZjI2NDE0ODU1LnBuZyIsIndpZHRoIjoiPD0yODcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
-×-Lora-×-


-Pai, aici ai cu ce sa te distrezi. Ce zici daca am merge intr-un parc de distractie si la cinema 6D?
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Continut sponsorizat





A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A fairy like a doll    A fairy like a doll  - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
A fairy like a doll
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» A fairy doll princess
» Fairy Tales
» Fairy rolplay

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Creatie :: RPG :: Locuinte-
Mergi direct la: