What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Planet Centorus

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyMier Mar 11, 2020 11:21 am

-Lora-


Stateam pe nava ei asteptand sa ajungem la acea planeta. Echipa mea se uita cu sufletul la gura, la fel și căpitanul care parca nu își putea lua ochii de pe aparatura. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyMier Mar 11, 2020 12:33 pm

Stargazer:

-Uite cum facem. O sa intrati in cabina de conducere, unul cate unul si veti avea ocazia de a sta pe scaunul de comanda. Nu veti atinge atinge nimic de pe bord caci acum e cuplat pilotul automat si rice atingere a oricarui buton de pe bord il decupleaza. Veti apasa doar butonul microfonului care e pe scaunul de comanda si veti face anunturi in nava. Sper ca e suficient sa va simtiti in rol de capitan al acestei nave.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyMier Mar 11, 2020 7:15 pm

--Lora--


-Stai liniștită, noi nu ne vom atinge de nimic. O sa privim toată activitatea de la distanță fara sa facem vreo problema sau ceva.
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyMier Mar 11, 2020 11:44 pm

Stargazer:

-Dupa ce terminati cu vizitatul cockpitului hai sa mergem in living unde va voi arata un documentar despre planeta mea si va voi servi cu cate ceva.Si abia astept sa ajungem pe planeta mea si sa faceti cunostinta cu fiica mea Windrunner.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyJoi Mar 12, 2020 9:44 am

-Lora-


Lora merse după Stargazer în acel loc unde voia să-i arate dormitorul. Desigur, se uita în toate părțile. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyJoi Mar 12, 2020 12:54 pm

Ii arat livingul si dormitorul. Apoi ne intoarcem in living unde ii servesc cu niste fursecuri, cafea si suc. Cafeaua si sucul erau in pahare ca cele de la Mc Donalds sau KFC si cu un pai special infipt prin capac.
-Paiul are o supapa care sub presiune se deschide lasand sucul sa treaca prin pai. Astfel nu poti pierde nici maar o picatura din suc sau din cafea sub efectul lipsei gravitatiei.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyJoi Mar 12, 2020 2:40 pm

-Lora-


Am mers în cafeneaua u de se aflau produsele KFC. M-am așezat pe la masa și asteptam sa fiu servita cu acele produse. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyJoi Mar 12, 2020 3:24 pm

Stargazer:

-Acestea nu sunt produse KFC Pamantene. Sunt produse de pe planeta noastra. Fursecurile sunt din cereale. Si inainte de fursecuri, avem cartofi prajiti, mc nugetts din soia si salata. Sa nu te sperii ca cartofii sunt rosii. Asa e soiul cartofilor pe planeta noastra.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyVin Mar 13, 2020 9:34 am

-Lora-


-La ce foame am în mine, presimt ca le voi manca pe toate dacă mi le aduci în fata. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyJoi Mar 26, 2020 5:09 pm

Ma dusesem sa aduc mancarea si apoi ii spun:
-Atunci iti urez pofta buna. Si iau si mananc si eu din portia mea.
In timp ce portia lui era intr-o farfurie obisnuita, a mea era intr-un castron imens de urias. Fiindca eram un centaur aveam corp imens si stomac imens.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyVin Mar 27, 2020 12:23 pm

-Lora-


Așteptăm să se aducă mâncarea, iar plana la urma a venit. Mâncarea era la to vegetarian a și era tare delicioasa. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyMar Mar 31, 2020 3:07 pm

Pofta buna. Si ma bucur ca iti place.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyMier Apr 01, 2020 9:50 am

-Lora-


-Mulțumesc, mâncarea este tare gustoasa încât îți vine să te lingi pe degete. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptySam Apr 04, 2020 4:15 pm

Dupa cateva ore in fata noastra incepu sa se vada planeta:

Planet Centorus  - Pagina 2 Centorus_star_system_by_yet_one_more_idiot_d5i7nz0-fullview.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NjAwIiwicGF0aCI6IlwvZlwvOTNiNzMzYTQtYzUzMy00ZjhmLTk1ZDgtMjA2M2M2NmI3YmU5XC9kNWk3bnowLTJjMDQ2Y2U5LWJmMTYtNDA4Zi1iZTk0LWMxZDE3YmYwMTE0YS5qcGciLCJ3aWR0aCI6Ijw9OTAwIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmltYWdlLm9wZXJhdGlvbnMiXX0

-Eu voi fi ocupata cand vom ajunge dar va voi lasa sa va jucati cu fiica mea Windrunner. Ea are o groaza de timp liber si bine nu e doar joaca. A pregatit o groaza de activitati. Chair vrea sa se faca ghid turistic. In fapt cam cu asta se ocupa, momentan e doar voluntar mai are pana sa isi ia diploma.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Lun Apr 06, 2020 7:36 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyLun Apr 06, 2020 11:01 am

-Lora-


Văzând planeta, încep sa ma minunez ca și cum a-și fi văzut o gogoașă uriașă. Mai în gluma mai în serios, era exact cum mi-a descris-o extraterestra.
-Nu pot sa cred, tu chiar nu ai glumit. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyLun Apr 06, 2020 7:45 pm

Stargazer le zambi. Bine, ne apropiem. Pregatiti-va de aterizare. Puneti-va centurile, vom intra in atmosfera planetei. Acum inainte sa preiau comanda anevrelor de aterizare, va voi servi cu cate o sticla de suc racoritor cu gheata si cateva inghetate. Aveti deasurpa locurilor voastre cate un mic aparat de aer conditionat. In timp ce intram in atmosfera, in nava se va incalzi destul de mult. Datorita scuturilor termice, a computerului de bord si a aparatului de aer conditionat, se va putea mentine o temperatura de 30 grade. Dar initial se pot atinge 60 pana isi face treaba aerul conditionat. Desi am putea raci totul brusc, nu e recomandat de medici din cauza ca puteti raci. Racirea trebuie sa se faca treptat, la o viteza normala a aerului conditionat.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Mier Apr 08, 2020 1:10 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyMier Apr 08, 2020 12:30 pm

-Lora-


Stăteam cât se poate de cuminte făcând ceea ce mi se impune. Mi-am pus centura de siguranță și am făcut protocolul exact cum mi s-a cerut. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyMier Apr 08, 2020 1:22 pm

In curand nava incepu sa intre in atmosfera planetei Centorus, Apoi incepu sa se vada pe geam, peisajul.
-Bun acum v-am adus. Va trebui sa alegeti. Aterizam cu nava voastra in cala si o vor scoate tehncienii in hangar, pe banda speciala, sau o scoateti voi acum, si ne urmati pana la baza in hangar?
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyMier Apr 08, 2020 4:16 pm

-Lora-


-Preferam sa aterizam cu nava voastră pentru a nu crea prea multa panica. Și asa presimt ca vom fii priviți precum niște ciudați sau intruși. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyMier Apr 08, 2020 5:35 pm

-Bine, dar garantez ca nu veti fi priviti ca intrusi. Voi pe noi ne-ati privi asa, dar noi suntem extrem de prietenosi. Spun eu si pilotez nava catre baza spatiala.
O data ce aterizez cu nava le spun:
-Avem ca regula ca oricine atat noi gazdele cat si voi musafirii, cand revenim din spatiu, sa trecem prin tunelul de dezinfectare al bazei spatiale, apoi printr-o structura asemanatoare unui aeroport unde facem formalitatile, eu prezint pasaportul spatialsi voua vi se vor elibera permise de sedere temporara. Veti fi consultati medical, veti fi luati la intrebari de un politist, intrebari banale pentrua intocmi actele: Scopul si durata vizitei, numele, si vi se vor lua amprentele. Dar vor fi prietenosi. Trebuie sa ne supunem regulilor Federatiei Intergalactice. Nimeni nu poate intra sau iesi de pe o planeta ce apartine Federatiei, fara a fi inregistrat in baza de date. Federatia Galactice cuprinde cam 1000 de planete ce au un guvern unic mondial si relatiile intre ele sunt tratate la fel ca relatiile internationale. Daca vrei sa calatoresti intre planetele federatiei nu e nevoie de viza. Insa cand calatorersti pe planete in afara Federatiei e nevoie de viza. Daca cineva vine de pe o planeta din afara Federatiei, i se elibereaza pasaport temporar si i se pune viza. Daca doreste sa se stabileasca, in 3 luni cat sta provizoriu, trebuie sa invete limba si obiceiurile planetei si sa dea un examen de cetatenie.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyMier Apr 08, 2020 8:49 pm

-Lora-


Fiind o persoana ascultătoare din fire, ma supun de îndată protocolului fără sa mai scot nici mac. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyJoi Apr 09, 2020 7:44 am

Iesim din nava si urmam protocolul,ffindu-le ghid prin aeroportul spatial. Trecem de securitate si ii conduc la zona de cala cu banda de bagaje.
-In caz ca aveati ceva bagaje in nava voastra, tehnicienii le vor pune pe banda si ele vor sosi aici. Acesta e procedeul. Orice nava soseste, se elibereaza cala si beneficiaza de o spalare si dezinfectare gratuita. In cazul vostru, tehncienii vor scoate nava voastra din nava mea, cu ajutorul unor roboti. Deci cand va fi sa plecati, veti gasi nava in alt hangar fata de a mea, dar fiti fara griji, cazarea si depozitarea ei e gratuita.
Dupa ce ne recuperam bagajele, vom vizita zona de food court a aeroportului spatial. Le spun eu.
In timp ce vorbeam, se auziprin megafoane o voce de computer:
-Stimati calatori, Nava de transport public operata de Sedna Expres e pregatita de decolare la poarta 7. Cei cu bilete spre Zubenelgenubi pregatiti-va de imbarcare la poarta numarul 7, decolarea e programata la ora 10 si 17 minute. Stimati calatori, Nava particulara Z50T451 Decoleaza fara calatori de la poarta 100.
Stimati calatori, nava operata de Libra 2000 soseste la termenialul sosiri la ora 10.19 eliberati zoa comuna dintre terminalele de sosiri si plecari.
Si multe astfel de anunturi facute de computer cu o voce feminina si cu accent metalic. Ele erau facute in 3 limbi: Engleza, limba internationala a planetei Centorus si limba internationala Spatiala.
Ii conduc apoi in zona de mall a aeroportului unde urcam la etajul unde era un Food Court.
Pe drum vedem fiinte de tot felul in aeroport: Unii cu urechi si cozi de animale, altii centauri, altii sirene capabile sa se miste pe uscat folosindu-se de aripioarele inotatoarelor caudale ca de picioare avand muschi puternici, altii extraterestrii-caracatita ca in fimele SF, multi centauri, alte fiinte umane cu aripi de fluture semanand cuzanele sau cu aripi de pasari semanand cu ingerii ori cu aripi de liliac semanand astfel cu demonii. Si alte fiinte aparent umane doar cu urechi ascutite si parul din culori care nu se intalnesc pe Terra si aveau cornite mici si discrete ascunse de parul voluminos. Veneau spre noi 3 triplete una cu parul verde, una cu parul rosu si alta cu parul roz. In afara culorii parului erau identice.
Era o aglomeratie imensa de fiinte mixte acest aeroport spatial.
In timp ce ne indreptam spre zona de food, un automat de cafea prinse viata venind spre noi.
-Cafea, ceai, lapte cu cacao? Intreba el pe o voce robotica.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyJoi Apr 09, 2020 9:35 am

-Lora-


Vedeam cum nava începe sa aterizeze tot mai aproape de sol. Când ma uit în jur, rămân muta de uimire la ce tehnologie ultramoderna aveau acolo. Parca totul părea ireal, simțeam cum mintea mea începe sa o ia puțin razna. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyJoi Apr 09, 2020 10:23 am

Dupa ce aterizasem dam nas in nas cu lumea din aeroportul spatial. Lume diversificata, fiinte care decare mai ciudate si tehnologie ultramoderna.
-Noi folosim un calendar bazat pe evolutia tehnologica. Adica masuram timpul de la aparitia primului computer si al internetului. Suntem in anul 7000 de la aparitia internetului si anul 6500 a lumii interconectate. Deci va dati seama? Daca voi ati masura timpul in sistemul nostru, ati fi abia in anul 43 a primului site internet si anul 19 a lumii interconectate.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 EmptyVin Apr 10, 2020 2:38 pm

-Lora-


-Locul era extrem de modern făcut încât toți cei din echipa mea au rămas muti de uimire. Nu le venea a crede ce vad în fata lor. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Continut sponsorizat





Planet Centorus  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Planet Centorus    Planet Centorus  - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Planet Centorus
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Creatie :: RPG :: Universul fantastic :: Altele-
Mergi direct la: