What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Crows Zero

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Nywa
Steluta
Steluta
Nywa


feminin Varsator Mesaje : 137
Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/03/2015
Varsta : 32
Localizare : Fairy Tail

Crows Zero Empty
MesajSubiect: Crows Zero   Crows Zero EmptyMar Mar 31, 2015 9:32 pm

Crows Zero Latest?cb=20111224193838&path-prefix=es

Titlul original: Kurôzu zero
Gen: Action, Thriller
Tara: Japonia

Prezentarea filmului&Parere personala: Proverbul Bataia e rupta din Rai este luat in cel mai serios mod posibil si aplicat pentru orice chestie in Liceul de baieti Suzuran, iar cea mai puternica gasca, va conduce liceul. Genji Takiya (Shun Oguri), ajunge in acest liceu si incet, dar sigur isi croieste drum spre varful clasamentului, aratand ce inseamna cu adevarat Legea pumnului...
Am dat peste acest film din intamplare si cand l-am vazut, mi-a placut scenele de lupta. Am cautat pe net si am vazut cateva filmari si am vazut ca actorii - ce isi faceau singuri cascadoriile - s-au distrat de minune la turnarea filmului.

Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum
Rainy Rose
Stea
Stea
Rainy Rose


feminin Gemeni Mesaje : 406
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/03/2015
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Crows Zero Empty
MesajSubiect: Re: Crows Zero   Crows Zero EmptyMar Mar 31, 2015 9:52 pm

L-am vazut si eu anul trecut la o ora nu tocmai ideala pentru vazut filme. A fost interesant sa vad aceasta latura a lui Oguri Shun caci sunt obisnuita cu el in altfel de roluri. Nu stiam ca si-au facut singuri cascadoriile, puncte bonus din partea mea. Ca gen nu l-as incadra chiar la thriller caci nu a avut momente [ sau nu tin eu minte sa fi avut ] specifice.
Sus In jos
Nywa
Steluta
Steluta
Nywa


feminin Varsator Mesaje : 137
Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/03/2015
Varsta : 32
Localizare : Fairy Tail

Crows Zero Empty
MesajSubiect: Re: Crows Zero   Crows Zero EmptyMar Mar 31, 2015 10:10 pm

Sunt filme pe care eu personal le-as incadra in alte genuri, dar pe IMDb scrie o alta incadrare si spun incadrarea de acolo. Eu, personal, as incadra acest film la Action si Martial Arts, fiindca ce tehnici folosesc astia sunt intr-un fel incadrate ca arte martiale de strada, dar sunt arte martiale de aparare. By the way, majoritatea actorilor asiatici isi fac singuri cascadoriile, fiindca ei cand fac cursuri sau scoli de actorie, fac si pentru cascadorie, asta nu inseamna ca nu au cascadori in caz ca unui actor ii este frica de inaltime sau are o anumita varsta sau isi risca sanatatea facand acea cascadorie, dar in mare parte actorii asiatici isi fac singuri cascadoriile.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum
Continut sponsorizat





Crows Zero Empty
MesajSubiect: Re: Crows Zero   Crows Zero Empty

Sus In jos
 
Crows Zero
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Crows Zero II
» Crows Explode

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Fun stuff :: Filme si seriale :: Filme-
Mergi direct la: