What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Modificarea corpului

In jos 
+5
Hanamura
Rainy Rose
Teru.
Haruhi.
Demma
9 participanți
AutorMesaj
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

Modificarea corpului Empty
MesajSubiect: Modificarea corpului   Modificarea corpului EmptyDum Apr 19, 2015 12:50 pm

V-ati gandit vreodata sa va faceti un piercing, tatuaj sau vreo operatie estetica? Ce parere aveti despre aceste subiecte?
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Haruhi.
Steluta
Steluta
Haruhi.


feminin Taur Mesaje : 313
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 23
Localizare : Piatra-Neamț

Modificarea corpului Empty
MesajSubiect: Re: Modificarea corpului   Modificarea corpului EmptyDum Apr 19, 2015 3:50 pm

Trebuie să recunosc că-mi surâde gândul unui tatuaj pe umăr, sub forma unui citat care mă reprezintă, cu un design mic și delicat.<33
Dar aș prefera să nu fie permanent. :)
De piercing nici nu mă gândesc, nu doar că mie mi se pare că nu arată bine și că-ți deformează fața ( sau zona în care vrei să ți-l faci ) dar mie îmi e frică și de un ac micuț împachetat dar înminte să stau să-mi pună ăla piercingul?! :)))
Și la operații estetice, poate nu par prea modestă aici, dar eu chiar n-am nevoie de ele. Și cum am zis și la piercing, îmi e frică de ace, injecții etc., deci nici nu mă visez ajungând acolo. :)))
Sus In jos
Teru.
Stea
Stea
Teru.


feminin Fecioara Mesaje : 639
Reputatie : 1
Data de inscriere : 02/03/2015
Varsta : 30

Modificarea corpului Empty
MesajSubiect: Re: Modificarea corpului   Modificarea corpului EmptyDum Apr 19, 2015 5:45 pm

Piercing şi tatuaj tot pe umăr vreau să fac în viaţa asta. Deşi la pierce ar fi doar o altă gaură în ureche. Sau mai multe. Cam atât. Nu aş apela la operaţii estetice totuşi. Sunt mulţumită de corpul meu în momentul de faţă şi nu cred că va exista vreo idee de genul pe viitor.
Sus In jos
Rainy Rose
Stea
Stea
Rainy Rose


feminin Gemeni Mesaje : 406
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/03/2015
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Modificarea corpului Empty
MesajSubiect: Re: Modificarea corpului   Modificarea corpului EmptyDum Apr 19, 2015 6:39 pm

Ba batea gandul unui tatuaj cu un fluture pe incheietura candva, da dupa ce am aflat cat de tare doare acolo am zis pas. Imi plac tatuajele ca arta, sa le ad pe altcineva, mai aes daca au si o poveste in spate, dar de facut nu cred ca mi-as face. Pierce-urile nu mi se potrivesc, ma gandeam la un moment dat sa imi fac in limba, da am renuntat rapid la idee. Ideea unei operatii estetice mereu mi s-a parut usor deplasa si nu prea am fost niciodata de acord cu ele, exceptand cazurile speciale, ca atunci cand sunt facute pentru reconstruirea fetei in urma unui accident.
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

Modificarea corpului Empty
MesajSubiect: Re: Modificarea corpului   Modificarea corpului EmptyDum Apr 19, 2015 6:59 pm

Vad ca pana acum toata lumea ar vrea un tatuaj. Rup eu lantul. laugh Eu nu mi-as face pentru ca e permanent si nu pot sa il schimb, asa cum schimb wallpaperul. Iar daca nu se va potrivi cu ceva ce port, nu as suporta pentru ca mie imi place sa se potriveasca toate detaliile.

Mi-as face cateva pierce-uri in ureche, in schimb, macar unul, mereu mi-au placut. Daca nu-ti place poti sa il dai jos sau poti sa il schimbi si sa se potriveasca cu ce porti.

Operatie sigur nu mi-as face decat cum a zis Adina, in cazuri speciale.
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Modificarea corpului Empty
MesajSubiect: Re: Modificarea corpului   Modificarea corpului EmptyVin Apr 24, 2015 10:35 pm

Eu mi-as face 3 operatii estetice: putin botux, estomparea celulitei de pe burta si o operatie pentru ridicarea soldurilor
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Simona
Visator
Visator
Simona


feminin Sagetator Mesaje : 64
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/04/2015
Varsta : 27
Localizare : Oriunde

Modificarea corpului Empty
MesajSubiect: Re: Modificarea corpului   Modificarea corpului EmptySam Apr 25, 2015 9:06 am

Euuu imi fac tatuaj vara asta, insfarsiiit. O sa imi fac un trandafir albastru si sub el un citat cu un scris asa mai elegant, dar la zona in care sa fie nu m-am decis deloc.. nu am nici cea mai mica idee..
In rest nu mi-as face alte modificari, ma simt bine in pielea mea asa cum sunt :)).
Sus In jos
Elzi
Steluta
Steluta
Elzi


feminin Pesti Mesaje : 340
Reputatie : 1
Data de inscriere : 19/03/2015
Varsta : 30
Localizare : Cluj-Napoca

Modificarea corpului Empty
MesajSubiect: Re: Modificarea corpului   Modificarea corpului EmptySam Apr 25, 2015 11:38 am

Eu nu vreau nimic. Nici tatuaj, nici pierce nici operatii estetice.
Celulita e ceva normal si natural de care poti scapa deca faci sport si ai grija ce mananci. Dar eu cum sunt cam sedentara... nu stiu cand voi scapa de ea.

In schimb, totusi, as apela la o inteventie daca exista ceva care sa ne scape de vergeturi. Sunt asa urate :((
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

Modificarea corpului Empty
MesajSubiect: Re: Modificarea corpului   Modificarea corpului EmptyLun Apr 27, 2015 11:05 pm

apai stai linistita, si eu am celulita pe burta si picioare, da asa putintica
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Equinox.
Steluta
Steluta
Equinox.


feminin Berbec Mesaje : 154
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/04/2015
Varsta : 32

Modificarea corpului Empty
MesajSubiect: Re: Modificarea corpului   Modificarea corpului EmptyMier Apr 29, 2015 1:11 pm

Îmi plac piercingurile, dar nu pe corpul meu. Tatuajele îmi plac mult, și aveam așa o idee să-mi fac unul, dar sunt indecisă. Cum a zis și Mari, mi-e că la un moment dat nu va mai fi pe placul meu și nu mai am ce-i face. Dar, cu toate astea, încă nu exclud total posibilitatea.

La operații estetice n-aș apela, nu mă deranjează nimic atât de tare la aspectul meu încât să fac vreo intervenție.
Sus In jos
Rogue <3
Steluta
Steluta
Rogue <3


feminin Fecioara Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/02/2020
Varsta : 29
Localizare : in hell

Modificarea corpului Empty
MesajSubiect: Re: Modificarea corpului   Modificarea corpului EmptyMier Feb 12, 2020 3:30 pm

Nu mi-as pune niciodata pierce si nici nu m-as opera sa fiu mai frumoasa. N-oi fi eu perfecta, dar ma accept asa cum sunt, cu bune si cu rele. M-as opera numai in caz de boala, nu pentru frumusete.
Tatuajele imi plac, in ochii mei sunt o arta, insaa... vreau sa fiu mai mare cand imi fac primul tatuaj si sa-l fac categoric din banii mei. Oricum vreau sa fie ceva mic si finut.
Sus In jos
https://www.google.ro/
Continut sponsorizat





Modificarea corpului Empty
MesajSubiect: Re: Modificarea corpului   Modificarea corpului Empty

Sus In jos
 
Modificarea corpului
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Lifestyle :: Moda si frumusete-
Mergi direct la: