What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Increderea

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Simona
Visator
Visator
Simona


feminin Sagetator Mesaje : 64
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/04/2015
Varsta : 27
Localizare : Oriunde

Increderea Empty
MesajSubiect: Increderea   Increderea EmptyDum Mai 10, 2015 7:24 pm

Din punctul meu de vedere increderea este principalul pion intr-o relatie, daca nu ai incredere in cel de langa tine, nu mai are rost sa continui acea relatie, pentru ca daca nu ai incredere se ajunge la gelozi, certuri s.a.m.d. Insa nu poate exista de la inceput, increderea se castiga treptat, zic eu, adica din prima nu are ce sa fie altceva decat atractie fizica.

Exceptie face cazul relatiilor care au inceput din prietenie, pentru ca se cunosc relativ bine. 

Eu imi pun foarte greu increderea in cineva, mi se pare cel mai de pret lucru pe care il poti oferi unei persoane, doar cel care o merita cu adevarat o castiga. 

Voi ce spuneti?
Sus In jos
Equinox.
Steluta
Steluta
Equinox.


feminin Berbec Mesaje : 154
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/04/2015
Varsta : 32

Increderea Empty
MesajSubiect: Re: Increderea   Increderea EmptyDum Mai 10, 2015 7:34 pm

Așa cum ai zis și tu, Simona, încrederea apare treptat și greoi. De obicei mă străduiesc să am încredere în persoana iubită, în special când realizez că persoana respectivă chiar merită.
Din fericire, n-am avut parte de dezamăgiri până acum, încerc să-mi aleg cu atenție iubiții, sunt foarte pretențioasă, dar nici așa nu-i bine.
Sus In jos
Rogue <3
Steluta
Steluta
Rogue <3


feminin Fecioara Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/02/2020
Varsta : 29
Localizare : in hell

Increderea Empty
MesajSubiect: Re: Increderea   Increderea EmptyMier Feb 19, 2020 8:55 pm

Încrederea se câștigă greu și se pierde ușor.
Eu așa văd asta, în general, nu numai în dragoste.
Eu recunosc că sunt o persoană cu probleme de încredere, îmi vine greu să am încredere în cineva.
Totuși și eu consider că încrederea e cheia unei relații, iar eu una am foarte multă încredere, în prezent, în iubitul meu. Doar că au trecut 3 ani și de asta a fost posibil, pentru că ma ajuns să ne cunoaștem și el mi-a demonstrat în nenumărate dăți că merită această încredere.
Sus In jos
https://www.google.ro/
Continut sponsorizat





Increderea Empty
MesajSubiect: Re: Increderea   Increderea Empty

Sus In jos
 
Increderea
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Lifestyle :: Dragoste-
Mergi direct la: