What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

  Academia de politie

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 	 Academia de politie Empty
MesajSubiect: Academia de politie    	 Academia de politie EmptyMier Ian 13, 2016 10:19 pm

Tokyo, un oras mare si cu o criminalitate cunoscuta la nivel international. Recent, acu 10 ani s-a deschis prima academie de politie cu o sectie de spionaj profesional. De saptamana trecuta au inceput inscrierile pentru noii studenti.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 	 Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie    	 Academia de politie EmptyMier Ian 13, 2016 11:28 pm

Alethia

Observasem o academie de plolitie si spionaj nou deschisa si aleg sa ma inscriu la ea, gandindu-ma ca cea mai moiderna, dupa ultimele standarde.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 	 Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie    	 Academia de politie EmptyMier Ian 13, 2016 11:30 pm

se pare ca de data asta aveam concurenta, multa lume a inceput sa predea dosarele pentru luarea noilor posturi.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 	 Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie    	 Academia de politie EmptySam Ian 16, 2016 11:54 am

Depusesem si eu dosarul si cand se anuntasera repartizarile, fusesem anuntata ca voi fi la sectia criminalistica profil expertiza criminalistica canina. Si ca voi lucra mereu in echipa cu un detectiv uman. Ce observasem din orar e ca eu aveam multe ore de sport intensiv, ore de invatare a detectarii mirosurilor, si ca orarul meu incepea dupa ce se termina scoala politistilor. Mai precis eu eram colega cu toti studentii care alesesera sa lucreze in criminalistica cu caini.
Asteptam sa vad cui voi fi prezentata si incredintata pe parcursul facultatii. Oare va fi un student sau o studenta? In orice caz vom fi colegi de camera foarte buni, cel putin asa sper. Si sper ca se va obisnui cu un caine mai special.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 	 Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie    	 Academia de politie EmptySam Ian 16, 2016 2:38 pm

am ajuns acasa si mi-am luat un suc cu giata ca sa ma mai racoresc. Inca tot nu stiam ce si cum o sa fi cu noii candidati.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 	 Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie    	 Academia de politie EmptyDum Ian 17, 2016 2:20 pm

Dupa aceea eu plecasem in parc sa ma plimb.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 	 Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie    	 Academia de politie EmptyDum Ian 17, 2016 4:08 pm

am primit un telefon de la politie, se paree ca am fost acceptata pentru postu de patrula si investigatii la NYPD. Ce mai veste, incat tanara a inceput sa topaie de bucurie.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 	 Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie    	 Academia de politie EmptyJoi Noi 24, 2016 8:37 pm

Primisem si eu telefon ca fusesem acceptata ca si caine politist. Insa mi se spusese ca nu ma voi ocupa de treburi marunte sau crime obisnuite ci de cazuri de crima dificile, de competenta FBI care nici ei nu le-au rezolvat inca. Isi dadusera seama ca spre deosebire de cainii obisnuiti, capacitatile mele in privinta mirosului erau foarte avansate. Eu nu puteam mirosi doar urmele obisnuite, ci si urmele de ADN. Asta insemna ca as putea rezolva cazuri la care ei se chinuie de ani buni. In plus de asta, datorita inteligentei mele, puteam fi utila si la munca de birou, nu doar la cea de teren.
Sus In jos
Continut sponsorizat





 	 Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie    	 Academia de politie Empty

Sus In jos
 
Academia de politie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Craciunul la Politie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Creatie :: RPG :: Scoala/Job-
Mergi direct la: