What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 perfect boyfriend

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMar Mar 03, 2015 12:40 pm

Cu ati descrie iubitul perfect?
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Bia.
Visator
Visator
Bia.


Mesaje : 28
Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/03/2015

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyLun Mar 30, 2015 7:38 pm

Hmm. Pai persoana care,la prima lui aparitie te face sa te uiti dupa el,sa iti apara un zambet pe fata instantaneu.Aceasta e scanteia.Daca nu exista,e mai greu.Pai iubitul perfect este cel care,daca ai o problema, vine in pijamale la 3 noaptea sa te ajute,care zambeste cand te vede si te stange in brate,care te face sa te simti iubita,frumoasa si importanta.Eu cred ca iubitul perfect nu exista,dar cand te simti "perfect" in preajma lui atunci nu mai conteaza daca cateodata te enerveaza,te tachineaza sau nu te multumeste. :-??
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyLun Mar 30, 2015 7:46 pm

^Trebuie sa ne acceptam reciproc defectele pentru ca nu e nimeni perfect. Dar puteti fi perfecti unul pentru celalalt (cred ca am vazut asta intr-un film o data).
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bia.
Visator
Visator
Bia.


Mesaje : 28
Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/03/2015

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyLun Mar 30, 2015 7:49 pm

Exaaact!Conteaza sa nu mai complicam tot ce este simplu,ca semtimentele care curg de la sine.Dar mereu complicam ce e frumos :)).
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyLun Mar 30, 2015 7:58 pm

Cred ca si eu fac asta pentru ca prefer sa raman cu picioarele pe pamant. laugh Nu-mi place sa ma las purtata de val si sa nu fiu in control.
La aspectul fizic nu ai nicio pretentie?
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bia.
Visator
Visator
Bia.


Mesaje : 28
Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/03/2015

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyLun Mar 30, 2015 8:43 pm

Pai nu.Nu am un tipar stabilit gen sa aiba ochii vezi,parul brunet sau etc. ,in final va fi total opus :)),chiar asa e.Pai trebuie sa ma atraga pur si simplu. :-?? .La tine?
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyLun Mar 30, 2015 9:02 pm

Nici eu nu am un tipar, dar cred ca esti prima persoana pe care o aud ca nici ea nu are. Pana acum pe cine am mai intrebat, au inceput cu aspectul si dupa mi-au zis ce calitati morale ar vrea sa aiba.
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bia.
Visator
Visator
Bia.


Mesaje : 28
Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/03/2015

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyLun Mar 30, 2015 9:35 pm

:)). Dupa mine asta e o mare greseala.Eu am avut un tipar si s-a dovedit ca nu conteaza cum arata,conteaza ce simti,cum te face sa te simti,desi arata totaaal diferit de tiparul meu.Acum..nu mai am tipare :)) .
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyLun Mar 30, 2015 9:40 pm

Interesant, probabil ca trebuie mai intai sa vezi pe pielea ta cum e. Uneori vrei ceva, dar de fapt ai nevoie de altceva.
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bia.
Visator
Visator
Bia.


Mesaje : 28
Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/03/2015

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMar Mar 31, 2015 6:37 pm

Asa e!D-asta nu mai trebuie sa ne facem un "ideal".
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyVin Apr 24, 2015 10:55 pm

Bia. a scris:
Hmm. Pai persoana care,la prima lui aparitie te face sa te uiti dupa el,sa iti apara un zambet pe fata instantaneu.Aceasta e scanteia.Daca nu exista,e mai greu.Pai iubitul perfect este cel care,daca ai o problema, vine in pijamale la 3 noaptea sa te ajute,care zambeste cand te vede si te stange in brate,care te face sa te simti iubita,frumoasa si importanta.Eu cred ca iubitul perfect nu exista,dar cand te simti "perfect" in preajma lui atunci nu mai conteaza daca cateodata te enerveaza,te tachineaza sau nu te multumeste. :-??

Iubitul perfect exista ::): si da, cand am avut o problema a venit la mine cu taxiu pe la ora 4 dimineata. Ma face sa ma simt frumoasa, are sentimente sincere pentru mine si eu la randul meu am sentimente sincere fata de el love
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 12:28 am

Am sa te contrazic Roxana, iubitul perfect nu exista, cum nici femeia sau barbatul perfect nu exista, cu totii avem o latura, o chichita, niste obiceiuri tabieturi pe care partenerul e posibil sa nu le agreeze.
Dar atat timp cat exista comunicare in cuplu, atractie si sentimente reciproce totul o sa mearga ca si uns.
Cat despre iubitul meu ideal, sincer nu stiu, tind sa fiu atrasa de tipologia bad boy... am avut un fel de iubit rapper, m-a ranit groanzic, ultimul a fost mneh asa si asa ca mno se tot plangea ca citesc prea mult :)) ...as vrea sa fie atras de mine, dar nu neaparat fizic ca nu-s pre agreabila fizic, as vrea sa fie atras de mintea mea, sa avem subiecte inteligente pe care sa discutam, eventual sa dea in mintea copiilor si sa se uite cu mine la desene, sa imi suporte crizele cand sunt in perioada aia a lunii :)) , nu vreau sa fie perfect, vreau sa fie el, sa nu se ascunda dupa deget sau sa se comporte intr-un anumit fel pentru mine.
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 12:43 am

Cred ca Rox in timp a ajuns la aceeasi concluzie ca si tine: partenerul perfect nu exista.

Eu sunt de acord cu tot ce ai scris acolo, mai putin cu faptul ca nu esti agreabila din punct de vedere fizic. Acuma, eu stiu vag cum arati, dar lasand la o parte asta, nu cred ca ar trebui sa ne luam dupa standardele de frumusete impuse de societate. Oamenii nu sunt toti atrasi de aceeasi chestie, toti avem standardele noastre personale.

Si cum sa se planga ca citesti prea mult? Ce om era asta? laugh

Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 12:47 am

I knooow right ? Asta m-am intrabat si eu, cum naiba sa te plangi ca citesc prea mult? In loc sa te simti mandru ca sunt asa cuulta :)) note the sarcasm :)) .
Era ceva gen vorbeam pe facebook cand era la munca "Ce faci pui?" si eu eram ceva gen "Bine pui, citesc cartea cutare, bla bla bla" si el era ceva gen " Hai maai, iar citesti?"
Si eu eram ceva gen, wtf? :)))
Cat despre aspect, sincer am invatat sa nu prea mai pun la suflet mai nimic, cine ma place ma place asa cum sunt ^_^ .
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 12:54 am

"Hai mai, iar citesti?" wtf? =)) Dar care erau activitatile lui preferate, evident superioare cititului? laugh

Bineinteles, in afara de faptul ca aspectul fizic conteaza atat de putin intr-o relatie... Si cunosc persoane care pun atata pret pe asta, au de suferit si tot nu se invata minte.
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 12:56 am

Hmmm, ii placeau documentarele de pe NG, se uita la multe filme....si in timpul liber facea tatuaje :))
Si mda, avea cateva tatuaje, bine...cateva mai multe :)), dar era practic un ursulet, desi multi l-ar fi catalogat bad boy...ti-am zis ca tind sa merg spre ei =)))
Cat despre cei care pun pret pe aspectul fizic mi-e tare mila de ei, ca in timp aspectul fizic nu va ramane la fel. :))
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 1:02 am

Mie tocmai astia bad boy nu imi plac. Numai daca il vad ca are apucaturi din astea, big turn off. :))
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 1:06 am

Mai tatuajele nu m-au deranjat stii? Ca pana la urma nu era corpul meu sau ceva, dar era ca un ursulet cu mine, atat de romantic ca puteai sa faci diabet :)))
Poate prea romantic si mno ceva nu mi se pare ca se potriveste, si dupa cinci luni totul s-a dus in jos :))
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 1:13 am

Ah, bine, eu nu am o problema cu tatuajele. Eu cand zic bad boy, ma refer la atitudine, aia e cea care nu imi place.
Ce dragut, era romantic. :)) Nu vreau sa intru in partea personala si sa te intreb de ce s-a dus in jos, de obicei problema nu e asa simpla. Dar da, uneori ceva nu se potriveste.
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 1:15 am

ei bine ceva a scartait de la inceput stii ? adica mie nu mi s-a parut ok cand mi-a zis dupa o saptamana "te iubesc" adica mno sentimentele nu vin chiar asa e repede, cel putin nu pentru mine.
Dar s-au dus in jos din cauza faptului ca nu ne-am mai vazut asa des, ca am avut ceva probleme cu bunica, el muncea cand eu puteam si cand puteam eu si l-am intrebat cand se ne vedem s-a eschivat si rahaturi din astea pana cand am pus eu punctul pe i si l-am intrebat daca nu cumva vrea sa ne despartim, si cam asta a fost gen. :))
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 1:32 am

Oh, asta cu "te iubesc"... Nu ai cum sa ajungi sa iubesti pe cineva dupa o saptamana, this is not how it works. :)) Bine, eu sunt si moartea pasiunii, sunt mai rece asa si chiar nu cred in chestii din astea.
Cat despre a nu te mai vedea cu celalalt foarte des, eu nu am patit efectiv, dar pot intelege.
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 1:40 am

Da, pai si ei sunt mai rece de fel. Dar iti dai seama ca te atasezi de persoana cand stai câteva luni. Nu indeajuns ca sa il iubesti sau ceva, dar îndeajuns cât se te simti naspa. Eu am avut probleme cu bunica de eram cu ea prin spitale si iti dai seama ca nu aveam cum sa ne vedem .
Oricum s-a vazut cat m-a iubit :))).
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 3:44 pm

tu ai reusit sa ai sentimente puternice pentru iubitul tau?
chiar iubirea in adevaratul ei sens
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 4:51 pm

Clar nu pot spune ca l-am iubit, nu m-am indragostit de el, am tinut la el asta e clar, dar nu atat de profund incat sa zici ca vaaai doamne ce l-am iubit si m-a parasit si toate chestiile alea.
Dar da, am tinut la el, in cinci luni nu prea poti sa iubesti in adevaratul sens al cuvantului.
PS. de rapper ma indragostisem foarte tare, dar daca n-a fost sa fie, asta e :))
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend EmptyMier Apr 26, 2017 4:55 pm

pe fostu l-am iubit foarte mult si am avut o relatie de 2 ani cu el
ca de, sunt o fire sentimentala si familista
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Continut sponsorizat





perfect boyfriend Empty
MesajSubiect: Re: perfect boyfriend   perfect boyfriend Empty

Sus In jos
 
perfect boyfriend
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Perfect Chemistry Trilogy

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Lifestyle :: Dragoste-
Mergi direct la: