What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Horror Halloween

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyJoi Feb 28, 2019 7:18 pm

Sanara:

Eram acasa cu prietena mea si ne pregateam de Halloween:

-Stii iti sugerez un costum de vrajitoare sau fanoma sau ma rog orice costum care sa mearga impreuna cu dovleacul lanterna fiindca ma gandeam sa colindam impreuna. Eu m-am gandit ca avand in vedere dimensiunea mea micuta si puterea de bioluminiscenta a zanelor si faptul ca pot folosi magia, sa ma deghizez in dovleac. Adica pur si simplu ma vei ajuta sa mai cioplesc inca un dovleac si eu voi intra in el.
Abia astept sa vad ce figura vor face oamenii cand vor vedea un dovleac plutitor care striga Trick or Treat. Spun eu.

In timp ce noi ne pregateam de distractie si amuzament nu aveam de unde sti ca pentru altcineva distractia de Halloween inseamna sa sperie oamenii. Acel altcineva fiind un copil de vrajitor.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyJoi Dec 12, 2019 10:35 am

***Laura****

Eram acasa la prietena mea sanara si discutam de alegerea unei tinute perfecte pentru halloween, insa eu nu eram decisa cu ce sa ma imbrac.
-Cel mai probabil am sa ma imbrac intr-o tinuta de necromancer sau shaman.
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyVin Dec 13, 2019 3:02 pm

-Ti-ar fi stat mai bine ca vrajitoare pe matura dar cred ca asta e ceva prea clasic si intradevar shaman sau necromancer e ceva unic si original cel putin nu prea multi din cartier vor fi imbracati asa.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptySam Dec 14, 2019 7:00 am

-Daca vrei, pot sa fiu si vrajitoare pe matura. Insa ma gandeam sa aduc ceva nou sarbatorii de Halloween. Asa, o mica pata de originalitate pentru ziua mortilor, tu ce zici? 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyLun Feb 24, 2020 8:55 pm

-Da, suna perfect si asa cum vrei tu. Dar esti de acord si cu ideea mea de costum? Eu vreau sa fiu Jack o Lantern. Sa profit de dimensiunea mea mica ca pot incapea intr-un dovleac si cu bioluminiscnta mea voi lumina dovleacul si apoi cu magia mea il voi face sa pluteasca.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Mier Mar 04, 2020 6:03 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyMar Feb 25, 2020 9:38 am

--Laura--


-Da, sunt de acord cu ideia ta si mi se pare geniala. Avea astept sa le punem in aplicare, mai ales in aceasta zi minunata. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyMier Mar 04, 2020 6:03 pm

-Ma bucur mult ca esti de acord. Abia astept sa mergem la colindat impreuna.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyJoi Mar 05, 2020 8:09 am

-Laura-


Eu din pacate nu stiu unde sa stau. Oare m-ai putea primii la tine acasa? Promit sa te ajut cu decorurile si tot ce trebuie pentru a te simtii bine. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyJoi Mar 12, 2020 7:07 pm

Sanara:

-Desigur, cu mare placere.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyVin Mar 13, 2020 8:36 am

-Laura-


-M-ai primii la tine în casa? Îți mulțumesc din tot sufletul pentru ospitalitatea ta
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyMar Apr 07, 2020 12:44 pm

-Desigur ca te primesc. Dar sper ca nu te incomodeaza faptul ca vor fi si matusile mele acasa. De fapt ele vor avea multa treaba la bucatarie. Si au niste talente deosebite la bucatarie si din a face totul in mod distractiv. Specialitatea lor placinta de dovleac cu miere si placinta de dovleac cu nuci si miere dar stiu multe alte retete: supa crema de dovleac, dovleac umplut la cuptor, gogosi cu dovleac, budinca de dovleac, tort cu dovleac si mascarpone, bomboane din ciocolata de casa umplute cu crema de dovleac si miere si multe altele.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyMier Apr 08, 2020 4:13 pm

-Laura-


Tânără fata nu părea sa fie i comodat cu nimic, doar sa știu ca am unde sa stau. 
-Ah, dar stai liniștită ca nu ma supăra cu nimic, mie îmi place sa am cu cine socializa. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyMier Apr 08, 2020 5:20 pm

-Ma bucur atunci. Hai sa mergem acasa la mine. Ii spun eu.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyMier Apr 08, 2020 8:20 pm

-Laura-


Am luat-o la pas alături de Sanara. Ma uitam la Cartier, deja se simțea din plin atmosfera de Halloween.
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyMier Apr 08, 2020 8:34 pm

O conduc acasa la mine unde matusile mele ne intampina si ne imbratisara atat cu mainile cat si cu aripile lor de fluture dragute.
-Bine ati venit dragelor. Voi pregatiti-va de colindat caci noi va vom pregati masa. Avem deja o lista cu deserturile de pregatit. Si va vom face si supa de dovleac. Dar la felul 2 in afara de tocanita de dovleac si dovleac copt, ce ati dori? intreba matusa Josephine.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyMier Apr 08, 2020 8:43 pm

-Laura-


Pentru prima data ma simțeam și eu ca și cum a-și face parte dintr-o familie. Pentru o orfana ca și mine, era ceva destul de nou sa ma izbesc de asemenea situație. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyJoi Apr 09, 2020 8:05 am

-Dupa ce le spusesem matusilor ce dorim, o conduc pe proietena mea in camera mea.
-Va trebui sa mergem in laboratorul meu. Trebuie sa ne pregatim. Vom sculpta dovlecii, unii dintre ei ii vom aseza pe la ferestre si unul dintre ei va fi Jack O lantern pe care il vei lua la colindat. Dupa ce sculptam dovlecii voi bea potiunea de micsorare si astfel voi intra in dovleac.Sa vezi ce fete vor face cand vei lasa dovleacul din mana si el va pluti si va scoate sunete infricosatoare.


Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyJoi Apr 09, 2020 9:33 am

-Laura-


-Laborator? Despre ce tot vorbești acolo ca nu te înțeleg.....ii spun eu intimp ce îmi bulbuc ochii. Acum așteptam să mergem în acea locație ca să putem sculpta dovlecii. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyJoi Apr 09, 2020 10:25 am

-Mergem in laborator doar sa iau o potiune din dulap. De sculptat dovlrcii, ii vom sculpta la bucatarie sau afara in fata casei, cum doresti.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyLun Apr 13, 2020 8:56 am

-Laura-


-Abea aștept sa începem sa sculptam dovleci și sa facem decorațiuni uimitoare la tine în laborator. Dacă ceva nu e ok, am sa te întreb și am să-ți cer sa ma ajuți. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyLun Apr 13, 2020 11:59 am

O conduc apoi in laborator.
-Fireste ca vom decora si laboratorul. Dar stii care e partea buna la a lucra aici in laborator chiar si banala sculptura de dovleci? Faptul ca putem face mizerie fara sa ne certe nimeni si ca putem face curatenie fara sa punem mana pe matura. Daca in casa e interzisa magia pentru a face curatenie, aici nu e.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyVin Apr 17, 2020 11:38 pm

-Laura-


Auzind cele spuse, incep sa devin si mai increzatoare. Ma simteam extrem de bine la auzul unei asemenea vesti. 
-Stai, deci putem sa facem mizerie fara sa ne certe nimeni? 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptySam Apr 18, 2020 4:24 pm

-Exact. Zic eu zambindu-i.
Sus In jos
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyLun Apr 27, 2020 2:21 pm

-Laura-


Asta mi se parea cea mai buna veste posibila. Pentru prima data nu mai avea cine sa ma cicaleasca ca sa adun dupa mine. 
-Phua, parca am ajuns in locul potrivit.....ii spun eu in timp ce sar s-o imbratisez. 
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween EmptyJoi Apr 30, 2020 8:14 pm

-Exact. Cel mai potrivit loc. Hai sa sculptam dovlecii. Am cumparat cativa. Cativa i-am dat matusilor sa faca mancare si placinte din ei. Si sa vezi. Din cojile care le fac ele, vor rezulta niste decoratiuni frumoase de Halloween. Asta in timp ce noidpa ce decupam dovlecii mai trebuie sa le ducem niste miez pentru mancare si placinte si ele ne vor da la schimb decoratiunile.
Mda o sa avem dovleci sculptati, decoratiuni si putina mizierie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Horror Halloween Empty
MesajSubiect: Re: Horror Halloween   Horror Halloween Empty

Sus In jos
 
Horror Halloween
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Halloween
» Horror
» harajuku horror
» Filme vazute de noi cu tema horror

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Creatie :: RPG :: Locuinte-
Mergi direct la: