What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Facultatea

In jos 
+5
Elzi
Hanamura
Rainy Rose
Teru.
Demma
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Rogue <3
Steluta
Steluta
Rogue <3


feminin Fecioara Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/02/2020
Varsta : 29
Localizare : in hell

Facultatea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Facultatea   Facultatea - Pagina 2 EmptyMier Feb 12, 2020 3:23 pm

Eu am facut 4 ani de Drept si 1 de Master.
A fost o experienta... hm, draguta, nu wow, dar draguta. Am invatat niste chestii destul de minimaliste , profesorii nu prea se straduiesc sa te faca sa intelegi, caci in acest domeniu te vor invata cu adevarat doar daca vii la ei in practica si le dai bani..
Colegii pot spune ca au fost foarte ok si am avut un colectiv misto.
Partea chinuitoare au fost licenta si disertatia la care chiar m-am chinuit..
Sus In jos
https://www.google.ro/
Crystal Snow
Moderator
Moderator
Crystal Snow


feminin Fecioara Mesaje : 122
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/04/2020
Varsta : 28
Localizare : Anywhere

Facultatea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Facultatea   Facultatea - Pagina 2 EmptyJoi Iun 11, 2020 9:39 am


Facultatea - Pagina 2 IU20G4IFacultatea - Pagina 2 B9x55rx

Eu am facut 4 ani de Politehnica si 2 de Master tot la Poli, caci altfel diploma aia de licenta e egala cu un mare zero. Mai am putin si termin Masterul, de fapt.
Sincer, nu a fost cine stie ce, pentru ca nici colectivul nu a fost prea amabil. Nu zic ca nu am legat cateva amicitii, dar in rest nu prea ne stiam intre noi, decat cand se apropia un test/proiect/examen si toti il cautau pe ala care are cursurile scrise frumos si care stie ceva.
Cat despre cumulul de invatare si cum e impartita materia... primii doi ani ii cam lesini ca ai super multe de invatat si de facut, in anul 3 incepi sa o lasi putin mai moale si in anul 4 deja concentrarea se duce pe licenta, nu pe cursuri. Si la master e cam la fel... doar ca sunt doar 2 ani si se duc si mai repede.

Facultatea - Pagina 2 IU20G4IFacultatea - Pagina 2 B9x55rx
Sus In jos
https://rpcdreams.forumz.ro/
 
Facultatea
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Lifestyle :: Scoala-
Mergi direct la: