What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Mobile Legends

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Crystal Snow
Moderator
Moderator
Crystal Snow


feminin Fecioara Mesaje : 122
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/04/2020
Varsta : 28
Localizare : Anywhere

Mobile Legends Empty
MesajSubiect: Mobile Legends   Mobile Legends EmptyMier Apr 22, 2020 10:10 am

Mobile Legends Ob_335f97_moba
Daca tot s-a adus vorba de Mobile Legends la topicul despre League of Legends, am zis sa deschid si unul strict pentru acest joc. 

Legende mobile: Bang Bang este o arenă de luptă mobilă multiplayer online (MOBA) dezvoltată și publicată de Moonton. Lansat în 2016, jocul a devenit popular în Asia de Sud-Est și a fost printre jocurile alese pentru primul concurs de medalii care se ocupă de competiția la Jocurile din sud-estul Asiei din Filipine din 2019.

Cum se joaca?


Cele două echipe opuse luptă pentru a ajunge și a distruge baza inamicului în timp ce își apără propria bază pentru controlul unei căi, cele trei „lanes” cunoscute sub numele de „top”, „mid” și „bot”, care leagă bazele. Personaje mai slabe controlate de computer, numite „minioni”, se deschid la bazele echipei și urmează cele trei benzi către baza echipei opuse, luptând cu inamicii și turlele.

În fiecare echipă, există cinci jucători care controlează fiecare un avatar, cunoscut drept „erou”, de pe propriul dispozitiv. Eroii pot fi grupați în 6 roluri diferite, Marksman, Assassin, Mage, Support, Fighter și Tank. 

Ce mai ofera?

Mobile Legends: Bang Bang are diferite tipuri de jocuri Arcade, cum ar fi Supraviețuirea, modul de joc Battle Royale, Chess-TD, un mod de joc Tower Defense și Magic Chess, un mod de joc Auto Battler ca divertisment pentru jucători, cu diferite gameplay-uri. respectiv mecanic.

Moduri de joc:

Classic - care este 5v5, asa cum e Summoners Rift in LoL
Rank - exact la fel ca Classic, doar ca se castiga puncte pentru a obtine diverse ranguri
Survival - joc 1v9, in care cel care ramane ultimul castiga
Brawl - joc 5v5, asa cum este ARAM in LoL
Vs AI, Custom, Arcade - moduri de practice care sunt ori versus roboti(eroir controlati de joc), ori versus alti jucatori care vor sa invete eroii si folosesc Custom ca sa faca un joc pentru ei si prietenii lor.

Cu ce e diferite fata de LoL?

In primul rand, e un joc pentru mobil, deci abilitatile eroilor sunt mai putine. Daca in Lol au 4 abilitati pe langa cea de bazi, in ML exista doar 3 abilitati pe langa cea de baza pentru fiecare erou.

Ca si in LoL, exista turete care trebuie doborate pentru a ajunge la nucleul echipei adverse. Doar in ML sunt doar 9 tuerete, nu 11 ca in LoL. Inhibitatoarele din LoL nu sunt prezente in ML, ceea ce face jocurile si putin mai scurte decat cele de LoL. 

Desigur, si denumirile sunt diferite, desi hartile sunt asemnanatore, de exemplu Classic este Summoners Rift din LoL si Brawl este ARAM. 

Imagini din joc:
Mobile Legends D4Y-jVzUcAAA56A
Mobile Legends Mode%2Bbrawl
Mobile Legends Mobile%2BLegends%2BBang%2BBang%2Bgame%2Bmodes%2Binternet%2Busage
Sus In jos
https://rpcdreams.forumz.ro/
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Mobile Legends Empty
MesajSubiect: Re: Mobile Legends   Mobile Legends EmptyMier Apr 22, 2020 3:27 pm

jocul meu favorit
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Crystal Snow
Moderator
Moderator
Crystal Snow


feminin Fecioara Mesaje : 122
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/04/2020
Varsta : 28
Localizare : Anywhere

Mobile Legends Empty
MesajSubiect: Re: Mobile Legends   Mobile Legends EmptyVin Apr 24, 2020 11:02 am

Inca il mai instalat. 
AnneTyma e nick-ul meu. Dar nu prea ma joc singura, ca nu e fun
Sus In jos
https://rpcdreams.forumz.ro/
R&R
Popular
Popular
R&R


masculin Scorpion Mesaje : 996
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/02/2019
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

Mobile Legends Empty
MesajSubiect: Re: Mobile Legends   Mobile Legends EmptyVin Apr 24, 2020 4:57 pm

eu am userul Ronnie&Rox
Sus In jos
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Continut sponsorizat





Mobile Legends Empty
MesajSubiect: Re: Mobile Legends   Mobile Legends Empty

Sus In jos
 
Mobile Legends
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» League of Legends
» Runouni Kenshin: Kyoto inferno&The legends end

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Fun stuff :: Jocuri video-
Mergi direct la: