What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

  Spitalul de psihiatrie

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptyMier Iun 29, 2016 5:45 pm

 Spitalul de psihiatrie DSC03972

Intr-un oras apropiat din Nagasaky, se afla un spital de psihiatrie care fusese inchis de 50 de ani. Doar cainii si pisicile se mai adaposteau pe acolo, sau drogatii care se sinucideau. In timpul functionarii spitalului, pacientii erau torturati pana la moarte, muti fiind electrocutati pana cand le exploda capul. Personalul spitalului fiind acuzat de mal-praxis si canibalism.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptyMier Iun 29, 2016 7:49 pm

Sanara:

Zburam prin Nagasaki cand primesc un telefon de la prietena mea cu propunerea de a vizita acel spital bantuit. Ii spun ca sunt in apropiere si ca voi veni imediat. In cateva minute eram deasupra spitalului si in loc sa aterizez intru pe o fereasta sparta si ma duc la parter apoi sa ii descui usa.
Se parea ca la cat de nebuni erau cei care au parasit ultimii spitalul. au pus lacatul pe dinauntru si au spart o fereastra de la etaj si au iesit cu scara asta ca sa nu poate sa mai intre nimeni in spital.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptyMier Iun 29, 2016 9:20 pm

intre timp m-am hotarat sa-i dau un telefon.
-Hei Sanara!, sa vezi ce am gasit! Vino repede la spitalul de psihiatrie din Nagasaky! O sa ai parte de cea mai extrema experienta!
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptyVin Iul 01, 2016 7:09 pm

Cand ma chemase marisem viteza de zbor fara sa inchid apelul. Avusezem grija sa zbor rapid astfel incat ea sa nu ma vada.
-Deja sunt aici. Ii spun eu la telfon deschizand usa spitalului de psihiatrie din interior, ca ea sa poata intra.
Vroiam ca ea sa fie surprinsa.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptyVin Iul 01, 2016 7:13 pm

-Ce bine ca ai ajuns aici. Avem de facut cea mai mare nebunie ever, avem de filmat niste fantome, asta in cazul in care sunt, pentru a prezenta lumii acest caz real si a constientiza ca exista fantome.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptyVin Iul 01, 2016 7:49 pm

-In calitate de zana, ei bine iti spun fantomele exista. Noi zanele suntem constiente de ele de mult mai mult timp. Dar fantomele sunt cam sfioase asta pe langa ca sunt puse pe farse si sperieturi. Insa nu e vina lor ca nu vor sa se arate lumii. Ci exista o lege a universului. Asa cum toate creaturile magice sunt sfioase si se feresc a fi filmate asa si fantomele. Toti considera ca nu merita sa dezvaluie lumea magica oamenilor obisnuiti caci daca s-ar afla foarte multe despre ea, ar fi in pericol iar oamenii ar distruge-o. Desi fantomele fac tot posibilul sa evite sa fie filmate, ultimele camere video avansate tehnologic, mai ales cele scumpe, pot filma o fantoma oricat de mult ar vrea ea sa nu fie filmata. Si nu doar fantome. Ci si zane. De exemplu pe mine m-ar putea detecta o astfel de camera chiar daca am baut o potiune de invizibilitate si anti-sensibilitate foto.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptySam Iul 02, 2016 9:33 am

-Da nu am de unde sa stiu daca exista fantome, trebuie sa facem acest film si vom sta aici 2 saptamani. Pe drum o sa mai soseasca inca 7 persoane care o sa ni se apature. Ei o sa vina cu echipamentele de specialitate, a da, sa nu te panichezi, toti vin cu prietenii lor de talia fluturasilor, zanele cele bune care le sunt bune prietene.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptySam Iul 02, 2016 11:28 pm

-Toti au prieteni zane? Grozav. Atunci inseamna ca pot si eu sa ma micsorez si sa va insotesc asa, daca ele au anuntat ca vor sta micsorate.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptyDum Iul 03, 2016 12:04 am

-Toti au prieteni zane si zani. Asa ca, nu mai are rost sa te impacientezi sau sa te simti diferit, totu e o normalitate acum.
ii spuse Aiko
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptyMier Iul 06, 2016 4:43 pm

-Multumesc. E cea mai buna veste pe ziua de azi. Ma bucur. Spun eu, dupa care ma micsorez si apoi ii spun:
M-am gandit ca sa ma transporti in poseta ta si cand e toata lumea prezenta, sa ma scoti si sa ma prezinti.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptyJoi Iul 07, 2016 10:14 pm

-Nu te transforma in nimic, ramai la forma initiala si hai sa intram in casa. Impreuna cu cei 14, o sa cercetam casa si o sa filmam si inregistra fantomele.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptyJoi Iul 07, 2016 10:33 pm

-Bine, raman la dimensiune normala. Spun eu, revenindu-mi la dimensiunea normala. Intram apoi in casa. Deja detectez semnale slabe emise de vibratiile ectoplasmei lor. Nu pot inca sa imi dau seama unde se afla dar pot spune ca aum fantomele sunt inactive. Sunt intr-o stare de relaxare. Nu poti numi ca dorm. caci ele nu pot dormi.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptyVin Iul 08, 2016 10:47 pm

grupul a inceput sa-si pregateasca echipamentul si sa fie cu ochi-n patru pemntrua a evita problemele.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptyVin Iul 08, 2016 11:21 pm

Dintr-o datas antenele mele incep sa se agite. Simteam sursa.
-E in pod, fantomele ne-au simtit si incep sa se pregateasca de atac.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptySam Iul 09, 2016 12:37 am

-Antenele tale simt asa ceva? Asta deja suna prea ciudat.
ii spuse Aiko in timp ce vazu o umbra care disparu brusc dupa un dulap, si totusi, Sanara avuse dreptate
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptySam Iul 09, 2016 2:29 pm

-Da, simt absolut orice. Radio, statie emisie-receptie, senzori de miscare, senzori electromagnetici, senzori radiatii, senzori unde inter-dimensionale, si multe altele. Cam asta contin antenele mele. Pot sti daca o mancare de ciuperci contine ciuperci otravite, doar atingand varful antenei putin in sos. De exemplu. Pot simti radiatiile emise de ectoplasma fantomelor si asa stiu cand exista o fantoma in preajma si daca ea se misca sau sta pe loc. Ar fi multe exemple care ti le-as putea da cu ceea ce fac cu antenele mele. Ah da si sunt foarte eficiente in telepatie. Mai ales intr-un mediu foarte zgomotos.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptySam Iul 09, 2016 2:32 pm

-Nu stiu ce ziceti voi, da o fantoma isi fave aparitia. Pare sa fie o fantoma buna pentru ca vrea sa ne transmita un mesaj.
spuse Hellen in timp ce se uita atenta in directia dulapului
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptySam Iul 09, 2016 2:41 pm

-Sunt si fantome bune si fantome rele in casa asta. Nu stiu daca simt bine sau ma deruteaza fantomele insa simt ca ar fi cam 16-20 fantome in casa asta. Dar nu bag mana in foc ca e asa caci fantomele au diferite tactici si ca sa te sperie una dintre tactici e sa te faca sa crezi ca sunt mai multe decat sunt in realitate.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptySam Iul 09, 2016 2:47 pm

-20 de fantome? Acesta a fost un spital de pdihiatrie, mie mi se pare ca are mai mult de 100 de fantome.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptySam Iul 09, 2016 2:53 pm

-E posibil. Probabil celelalte inca nu sunt active. Dar vor fi curand. Hai mai intai la subsol sa vedem laboratorul doctorului nebun. Probabil ca unele fantome bantuie doar subsolul. Si nu pot parasi acel laborator.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptySam Iul 09, 2016 3:48 pm

-Pot sa fie prin saloane, sala de operatii, subsol si pod. Pe perete trebue sa fie ceva semne oculte cu sange.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptySam Iul 09, 2016 3:59 pm

-Intai vom merge la subsol apoi la sala de operatii, apoi in saloane si apoi in pod.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptySam Iul 09, 2016 4:09 pm

-Putem incerca si la morga. Poate acolo se gasesc ceva morti criogenizati sau descompusi.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptySam Iul 09, 2016 4:14 pm

-Ar fi tare ca dupa atatia ani, un mort din frigiderul morgii sa invie in fata noastra.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie EmptySam Iul 09, 2016 4:16 pm

-Nu se poate asa ceva, nu are cum sa fie si zombie in acest spital. Deja e prea de tot, asta mi se pare sf.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Continut sponsorizat





 Spitalul de psihiatrie Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie Empty

Sus In jos
 
Spitalul de psihiatrie
Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Creatie :: RPG :: Locuinte-
Mergi direct la: