What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

  Spitalul de psihiatrie

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptySam Iul 09, 2016 4:26 pm

-Nu ma refeream la zombie ci la morti criogenizati care daca deschidem frigiderul sa invie putin. Dupa cum am citit in ziare s-a mai intamplat in diferite morgi din zilele noastre ca mortii care au ajuns de fpat la morga nu erau de fapt morti ci doar in coma iar criogenizarea i-a vindecat partial astfel ei inviind si avand nevoie apoi de ajutorul medicilor sa se vindece complet. Se intampla sa se mai puna diagnostice gresit.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptySam Iul 09, 2016 6:11 pm

-Da nu au cum sa invie, sunt inca congelati in tubyrile speciale pentru criogenizare.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptySam Iul 09, 2016 6:19 pm

-Invie unul daca i se sparge tubul si da de oxigen, cred. Deci trebuie sa avem mare grija. Sa nu se intample asta.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptySam Iul 09, 2016 7:29 pm

-Si daca invie ce rau poate sa ne faca? Nu o sa fie instare sa se miste in 4 labe, dara mite in 2 picioare?
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptySam Iul 09, 2016 7:41 pm

-Aici ai dreptate. Insa ei bine, am auzit un caz nu stiu cat e de adevarata povestea ca la o orga un astfel de mort a inviat iar asistentul morgii a facut stop cardiac si a murit de la sperietura. Probabil ca asistentul ala era slab de inger si cam incepator.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptySam Iul 09, 2016 7:50 pm

-Daca invie, am sa bag un cutit in el si totu e rezolvat, sau, il leg ca si pe un animal salbatic si il fac sa fie de partea noastra. Nu te ingrijora, de acest detaliu ma ocup eu.
spuse David
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptySam Iul 09, 2016 7:55 pm

-Dar stii ce am mai auzit? Ca spiritele celor criogenizati ar bantui camera principala a morgii.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Sam Iul 09, 2016 11:54 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptySam Iul 09, 2016 7:58 pm

-Poftim? Cum e posibil asa ceva?
intreba Aiko speriata,pe fata ei citindu-se o frica extrem de mare
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptySam Iul 09, 2016 11:58 pm

Fiindca cei criogenizati sunt morti dar nu total. Sunt in prima faza a mortii. Fantomele normale au trecut deja prin tunelul care ii atragea o data ce s-au decorporalizat. Si astfel au o libertate mai mare de miscare. Insa cei criogenizati nu au trecut inca prin tunelul de lumina. Au ramas doar decorporalizati si nu isi pot parasi trupurile foarte mult. Ei sunt astfel obligati sa nu se departeze de ele mai mult de cativa metri. Si sunt condamnati la o plictiseala eterna in camera principala a morgii.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyDum Iul 10, 2016 6:38 pm

-Nu cred ca fantomele celor criogenizati ne vor face vreun rau, mai de graba o sa ne ajute sau o sa ne oblige sa plecam din acest loc.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyDum Iul 10, 2016 9:23 pm

-Cred ca ai dreptate.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyLun Iul 11, 2016 1:58 pm

-Eu pana nu termin acest documentar, nu ma misc din aceasta casa! Sper ca m-am facut acum inteleasa!
spuse Aiko rastit asupra grupului
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptySam Iul 16, 2016 10:47 pm

-Da, dar vad ca teai facut inteleasa si de fantome. Deja sunt mai hotarate ca niciodata sa nu ne lase sa terminam documentarul. E ca un pariu intre noi si ele.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyDum Iul 17, 2016 9:32 am

-Daca o fantoma nu ma lasa sa termin documentarul distrugand aparatura, o sa le dau niste suturi de o sa ma tina minte!
striga Aiko cat o tinu plamanii
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 9:00 am

-Sa te vad cum o faci din moment ce suntem imateriale. Spuse o fantoma razand malefic si camera de filmat a lui Aiko facu un scurt circuit iar ecranul aparatului foto digital, crapase din senin. Noroc ca fiecare din prietenii ei aveau cate o camera video. Erau alte 6 camere video si 6 aparate foto. Noi zanele nu aveam camere video si aparate foto, noi urmand sa ne ocupam de alte aspecte ale documentarului.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 9:44 am

-Aratare odioasa! Mi-ai stricat o parte din aparatura! Eu vroiam sa va fac celebre si voi imi aratati degetul din mijloc!
zboera Aiko nervoasa si maraind
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 10:10 am

-Nu vrem celebritate, vrem liniste. Spuse una dintre fantome. La un moment dat aparu fantoma doctorului nebun.
-Vrea cineva o consultatie gratuita? Spuse el ranjind malefic si apropiindu-se de Aiko.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 6:56 pm

Fantomele pareau sa nu ne inteleaga. Noi ne continuam documentarul pentru a avea niste probe. Asteptam sa vedem daca apar si fantomele demonice in timp ce ne deplasam prin coridoarele spitalului parasit.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 8:21 pm

Una dintre fantomele demonice era cea a doctorului nebun.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 8:31 pm

in timp ce discutam cu echipa, trecu pe langa mine fantoma doctorului nebuncare avea halatul plin de sange, tarand dupa el capul unei paciente. Parul era atat de lung, incat era infasurat dupa mana, iar craniul lasa o dara de sange.
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 9:20 pm

-E cea mai infricosatoare fantoma pe care am vazut-o. Spun eu.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 9:28 pm

-Ce bine ca baietii au reusit s-o capteze, o sa rescriem istoria in domeniul paranormalului, iar lumea va intelege ca nu se afla doar ei pe acest pamant.
spuse atanara visand cu ochii deschisi
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyLun Iul 18, 2016 10:01 pm

-Asta daca nu vor distruge echipamentul chiar inainte sa iesim. Parerea mea e ca trebuia si aparate poaroid. Sunt singurele asupra carora fantomele nu pot interveni fizic. Cu cele clasice pot face ca filmul sa se volatilizeze iar cu cele digitale pot sa le strice. Dar asupra unor poze polaroid nu pot interveni. Cu polaroid, poza se face pe loc pe uport de hartie si nu se pot atinge decat daca invoca vantul sa l zboare pe geam. Si asa oricum cineva tot le va gasi deci s-ar expune si mai tare si n-au rost sa incerce.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyMar Iul 19, 2016 10:11 am

-Nu ne putem da batuti chiar acum, nu are rost.
spuse tanara in timp ce incerca sa-si convinga colegii de echipa sa nu renunte si sa mearga mai departe cu filmarile
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 EmptyMar Iul 19, 2016 11:57 am

-Si eu zic sa mergem mai departe cu filmarile.
Sus In jos
Continut sponsorizat





 Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul de psihiatrie    Spitalul de psihiatrie - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Spitalul de psihiatrie
Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Creatie :: RPG :: Locuinte-
Mergi direct la: