What you love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


WHAT YOU LOVE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 chat topic

In jos 
+7
Bucky's Girl
Jess_Edi .
Teru.
Hanamura
Rainy Rose
Demma
Invader Lamu
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:13 pm

pai vreah sa postez putin si la non rpg
asta ai putea face si tu
tu cam ai probleme de comunicare cand iesi din sfera rpg-ului si asta nu e ok
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:20 pm

Postez si la non rpg.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:24 pm

si cand vorbim vocal, am cazut ca te exprimi greu cand nu discutam de rpg
cand e sa te gandesti la o actiune de rpg, nu ai dificultati de exprimare
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:25 pm

Geo are si el o pasiune... Chiar Geo, de ce te exprimi asa greu cand nu e vorba despre rpg?
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:25 pm

Hellaaaau, am uitat sa trec pe aici ^_^ .
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:26 pm

Hello, hello!
Bine te-am gasit si aici. ^^
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:27 pm

Multam multam!
Ce face lumiliii? :)))), in seara asta o stare de bine nu ma intrebati de ce, si am baut si cola deci e posibil sa fiu hiperactiva :))
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:29 pm

Hidamari a scris:
Geo are si el o pasiune... Chiar Geo, de ce te exprimi asa greu cand nu e vorba despre rpg?
nu ca se exprima greu, da nu ii vin cuvintele potrivite si te pasa in ceata
cat despre scrisu cu greselute, el are mana mai mare ca si cea normala(simdromu mana uriasa) si ii apasa cam pe 2 tast
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:30 pm

Pai imaginatie am berechet. Insa partea cu socializasrea da poate ca stau prost caci nu am si nu am avut un grup de prieteni cu care sa socializez. las scoala am fost marginalizat de colegi ca eram vazut drept un tocilar cuminte si nu am reusit sa imi fac prieteni.
Sus In jos
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:31 pm

Ca sa fiu sincera asta nu e scuza, ar putea sa editeze mesajul, sa il mai citeasca odata si sa editeze nu e mare lucru.
Infine altceva oameni buni? ce mai faceti ce mai ziceti?
Sus In jos
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:32 pm

Intradevar am mana mai mare dar nu e chiar asa uriasa. Degetele da sunt in general mai groase decat in mod obisnuit dar nu prea groase. Oricum am mai multe mici malformatii adunate. Si da incerc sa editez mesajul cand vad ca am gresit.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Mar Apr 25, 2017 11:33 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:33 pm

doar incultii te vedeau asa
mai nou, sa fii tocilar nu mai e problema, mai ales ca si fata
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:34 pm

Socializeaza pe forumuri, Geo. Am vazut ca oricum tu nu prea esti asa interesat de socializare, parca preferi sa te duci la rpg acolo unde te simti tu mai in siguranta.

@Nico, eu ma gandesc ca azi am stat in casa toata ziua si nu am facut nimic productiv. Am incercat, dar nu mi-a iesit. :))
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:36 pm

A fii tocilar nu e ok nici in ziua de azi...cand eram eu in liceu se facea misto de tocilari....nu cred ca o sa se schimbe asta foarte curand.
@Delia ha! si eu la fel... ma rog dupa ce au venit ai mei de la serviciu am fost cu mami sa isi i-a telefon, a fost asa fericita <3
Sus In jos
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:37 pm

Da dar nu stiu cum se facea ca majoritatea baietilor din clasa ma vedeau tocilar. Ei bine si unii preferau sa ma ignore altii erau cu tupeu de batausi si mereu cautau sa ma necajeasca.

@hidamari: Da socializez pe forumuri si chiar era o data un forum din Galati care incuraja socializarea face to face. Am fost si eu la acele intalniri dar nu se mai fac acum din pacate.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Mar Apr 25, 2017 11:39 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:39 pm

Hidamari a scris:
Socializeaza pe forumuri, Geo. Am vazut ca oricum tu nu prea esti asa interesat de socializare, parca preferi sa te duci la rpg acolo unde te simti tu mai in siguranta.

@Nico, eu ma gandesc ca azi am stat in casa toata ziua si nu am facut nimic productiv. Am incercat, dar nu mi-a iesit. :))

acolo se simte in lumea lui
parca ii e frica de oameni si viata reala
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:40 pm

Nu imi e frica. Apropo daca s-ar mai face intalniri live pe vre-un forum m-as inscrie de placere sa pot merge la intalniri face to face.
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:41 pm

am putea.face o chestie de genu
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:42 pm

Eu mereu ii sfatuiesc pe oameni sa faca ceva inafara zonei lor de comfort. Incerc si eu sa imi urmez propriul sfat, dar de obicei nu imi iese. :)) Stiu cat de greu e, mai ales pentru cineva infipt in anumite idei (cum sunt eu). Iar unii oameni pur si simplu nu au vointa necesara.

Cat despre intalniri, ar fi minunat daca am avea mai multi membri mai intai. :))

@Nico, tu ce trebuia sa faci azi productiv si nu ai facut?
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:43 pm

Nu mare lucru, sa postez la rpg ca nu prea am mai facut in ultima vreme, si eventual sa continui the 100 .
Nici una din astea doua nu s-a intamplat :))
Sus In jos
Hanamura
Membru onorific
Membru onorific
Hanamura


feminin Balanta Mesaje : 3589
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Ελλάδα

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:47 pm

si eu in ultimu timp rar am chef de rpg
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:48 pm

A, pai e bine atunci.
Eu trebuia sa fac o prezentare pentru maine, dar nu am facut-o pentru ca nu am gasit tema. Si e ok pentru ca nu e cu programari, faci prezentarea cand iti vine tie, dar ideea e sa o faci. Si pur si simplu, nu stiu despre ce sa fac, nu am gasit surse pentru ideile pe care le-am avut. T.T
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Bucky's Girl
Steluta
Steluta
Bucky's Girl


feminin Fecioara Mesaje : 247
Reputatie : 1
Data de inscriere : 25/04/2017
Varsta : 29
Localizare : Brooklyn

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:53 pm

Pai despre ce ai de facut? Poate as putea sa te ajut, cine stie ^_^ .
Eu acum sunt libera de orice tema, teste, examene etc. Ce bine e sa nu mai ai scoala, incepusem sa ma satur de ea :))
Sus In jos
Invader Lamu
Popular
Popular
Invader Lamu


Mesaje : 1475
Reputatie : 3
Data de inscriere : 15/06/2015

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMar Apr 25, 2017 11:55 pm

La noi cu intalnirea ar fi mai dificil. Acolo toti erau din Galati iar eu din Braila la o aruncatura de bat. Pe un forum unde oamenii sunt din toata tara e mai greu cu intalnirile. Dar intai sa fim mai multi membrii.
Sus In jos
Demma
Administrator
Administrator
Demma


feminin Varsator Mesaje : 1651
Reputatie : 4
Data de inscriere : 28/02/2015
Varsta : 30
Localizare : Japonia

chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 EmptyMier Apr 26, 2017 12:08 am

Geo, nu stiu de ce aveam impresia ca tu esti din Bucuresti, dar apoi mi-am amintit ca ai spus tu ca vii la un moment dat si cred ca am ramas cu ideea ca aici locuiesti.

Nico, pai tema generala este traducerea. Adica trebuie sa caut niste surse in care se vorbeste despre traducerea operelor literare, ori cum au fost ele traduse din japoneza intr-o limba occidentala (preferabil engleza), ori invers. Eu nu trebuie sa traduc nimic, trebuie doar sa gasesc surse in care se vorbeste despre asta. Gen problematica traducerii, ce probleme intampini atunci cand traduci dintr-o limba in alta (dar deja am cam acoperit aceasta parte foarte generala), cum se traduc anumiti termeni japonezi in engleza sau invers, cum s-a tradus nu stiu ce opera japoneza in engleza sau invers. Cam asta e ideea, sper ca am fost clara... :))
Sus In jos
https://whatyoulove.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





chat topic - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: chat topic   chat topic - Pagina 22 Empty

Sus In jos
 
chat topic
Sus 
Pagina 22 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» chat topic
» This is NOT Greatest Topic
» (deleted topic)
» Inainte de a deschide un topic nou
» Inainte de a face un topic nou

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What you love :: Fun stuff :: Discutii-
Mergi direct la: